Кафе муабет

Дали е можно вака да и направи? Ова е сестрата на славната Шехерезад- еве зошто не сакаа да си видат очи долго време (ФОТО)

Конечно се смирија...

Сестрата на Бергузар Корел, Зејнеп Корел, приредила вистинска тортура за семејството, кога решила да го тужи семејството на почетокот на 2020 година, по смртта на нејзиниот татко, и да води спор околу наследството.

Во тужбаta таа барала да го продаде имотот што му припаѓал на нејзиниот татко и да го подели наследството, пишуваат турските медиуми што ги разниша односите меѓу неа и нејзината сестра, популарната Шехерезада.

За време на судењето, сестра Бергузар Корел постигна договор со семејството и немаше дополнителни судења и случајот беше затворен.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Зејнеп ретко се појавува во јавноста, бидејќи не сака да се експонира, а за нејзината сегашна врска со нејзината сестра Бергузар само се шпекулира.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Откако турската актерка стана мајка по трет пат, сепак има една грижа помалку, па може да се посвети на растењето на својата ќеркичка Лејла и да ужива во мирот во својот дом.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Инаку популарната турска актерка Бергузар Корел, на нашите простори позната како Шехерзад од омилената серија „Илјада и една ноќ“ е на заслужен одмор во Лондон.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Таа своите следбеници секојдневно ги забавува со нови фотографии и видеа кои ги споделува на социјалните мрежи.

Од нејзината насмевка може да се забележи дека навистина ужива во ова патување.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

-Лондон секогаш ми е сладок – напишала убавата актерка во описот на новите фотографии на Инстаграм, а нејзините следбеници ја опсипаа со лавина коментари и комплименти за тоа колку убаво изгледа.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

За потсетување, турската актерска двојка која имавме можност да ја погледнеме во серијата „1001 ноќ“ неодамна по трет пат се остварја во улогата на родители.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Убавата Шехерзада, актерката Бергузар Корел, го донесе своето трето дете, девојчето на кое му го даде името Лејла.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close