Дом и семејство

Дадилката си ја отвори душата и откри се: Нема да верувате какви родители се Филип и Александра Пријовиќ- еве што се случува во домот на познатата двојка

Тие се грижливи родители...

Александра Пријовиќ важи за една од најбараните млади пејачки во регионот па често поради обврските кои и ги носи работата пејачката е надвор од домот, па кога мама не е дома синот Александар мора да биде во сигурни раце.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

На славната двојка и требаше долго време да најде некој на кого би можеле да му веруваат за толку важна улога.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Со оглед на тоа што фолк ѕвездата Александра Пријовиќ се врати на настапите само три месеци по породувањето, таа заедно со Филип Живојиновиќ ангажираа дадилка да им помогне во нивните обврски.

фото инстаграм/ Александра Пријовиќ

Имено, славната двојка многу сериозно ја сфати улогата на родители и се обидува да го насочи наследникот на вистинскиот пат и да му го направи детството што е можно поубаво и безгрижно.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Покрај бабите Зорица и Борка, дадилката се грижи ништо да не му недостига на малиот Александар, а таа за многу брзо стана член на нивното семејство, и стекна голема доверба.

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Најчесто го оставаме кај мојата и мајката на Филип, а имаме и жена која се грижи за него и која ја сметаме за член на семејството. Александар стана миленик на нашите семејства, па сите се натпреваруваат кој ќе помине време со него – изјави еднаш Пријовиќ за локалните медиуми.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Александра откри и кои критериуми требало да ги исполнува дадилката која се грижи малиот Александар.

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Имавме строги критериуми при изборот на дадилка. Ни беше важно таа да биде грижлива, да ги сака децата и да учествува во неговото воспитување на најдобар можен начин. Токму тоа го најдовме – изјави пејачката за „Глорија“.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Бидејќи и Александра и Филип имаа пофални зборови за жената која се грижи за нивниот син, и таа имаше и само пофални зборови за славниот пар.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Дадилката на малиот Александар се доверила на пријателите и истакнала дека Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ се исклучително грижливи родители, дека момчето расте опкружено со љубов и внимание, а мама и тато се трудат да му ја исполнат секоја желба, пренесува „Стори“.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Дека синот е на прво место можеше да се заклучи и од изјавите на пејачката, која во неколку наврати истакна дека секој слободен момент го користи да поминува време со Александар.

фото инстаграм/принтскрин
фото инстаграм/принтскрин
фото инстаграм/принтскрин
фото Стори.рс

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close