Кафе муабет

Даде цело богатство за да го смени личниот опис: Нема да верувате колку чини носот на Дара Бубамара, за силикони даде 15.000 евра!

Сака да се менува...

Пејачката Дара Бубамара никогаш не криела дека откако се појави на српската јавна сцена, направи неколку естетски операции.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Освен што неуморно користеше фотошоп на социјалните мрежи, Дара го затегна лицето, го среди носот и секако направи нови силикони.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Неодамна во јавноста се појави наводната листа на пластични операции кои пејачката ги имала досега, но и „ценовникот“!

фото инстаграм/Дара Бубамара

Дара пред нешто повеќе од десет години за прв пат стави силикони во градите, а како што кажа и самата неколку пати ги менуваше.

фото инстаграм/Дара Бубамара

“Често менувам силикони, пред се затоа што морам. Слушам дека некои колешки ме озборуваат, но можат само да ми плукаат под прозорецот. Ги следам светските трендови, има многу повеќе лажен морал”, изјавила Дара.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Пејачката за насмевката платила 18.000 евра. Се пишуваше дека Дара ги направила новите заби во Цирих, а ја избрала клиниката во Швајцарија бидејќи имале најсовремени методи.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Бубамара неколку пати правела и зголемување на усните и тоа го правела додека била во врска со нејзиниот 20 години помлад дечко Тони. Цената на метар кубен филер за усни е околу 150 евра, па се претпоставува дека Дара за усните дала околу 2.500 евра.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Дека се подмладувала докажуваат и најновите фотографии па покрај операцијата на носот, може да се забележи дека вбризгувала ботокс во лицето и филери во јагодиците. Овие „ситни“ естетски интервенции чинат околу 300 евра во белградските клиники, а мора да се повторуваат на секои шест месеци за лицето да изгледа негувано.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Според медиумите, Дара наводно си го намалила носот во Турција, а тоа чини меѓу 4.000 и 7.000 евра во Турција.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Дара Бубамара е позната по тоа што често ја менува фризурата. Таа е една од првите пејачки на овие простори која долго време носеше кратка коса во разни бои.

фото инстаграм/Дара Бубамара

Пејачката во последно време носи руса коса со надградба а висококвалитетните природни надградби чинат и до 5 евра по прамен, што значи дека Дара може да потроши над 1.000 евра за надградба и нега на косата!

фото инстаграм/Дара Бубамара
фото инстаграм/Дара Бубамара
фото инстаграм/Дара Бубамара
фото инстаграм/Дара Бубамара
фото инстаграм/Дара Бубамара
фото инстаграм/Дара Бубамара
фото инстаграм/Дара Бубамара
фото инстаграм/Дара Бубамара

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close