Кафе муабет

Грашо и го скрши срцето: Данијела за прв пат прозборе за односот со пејачот- по оваа изјава јасно е се!

Открива дека се во конкретен однос...

Данијела Мартиновиќ реши отворено да проговори за својот љубовен живот, па откри како се носи со сето она што и се случувало во животот во последните месеци.

фото инстаграм/ Данијела Мартиновиќ

Пејачката неодамна раскина со пејачот Петар Грашо со кој е во врска повеќе од две децении.

фото инстаграм/ Данијела Мартиновиќ

Таа во интервју за хрватскиот магазин  Глорија Данијела за прв пат конкретно и искрено одговори во какви односи е со Грашо.

фото инстаграм/ Данијела Мартиновиќ

– Луѓето обично очекуваат драматична приказна бидејќи непишано правило е дека врските завршуваат драматично. Но, кога имаш личност која ја почитуваш и цениш, тогаш раскинувањето е уште понеразбирливо. Но, вистината е дека секој се развива со свое темпо. Се случува некои работи, кои ни беа важни, со текот на времето да станат речиси ирелевантни, што нè збунува, и да почнат да не окупираат и да не прават среќни некои други работи за кои не ни помислувавме дека можат да станат епицентар на нашите животи.

фото инстаграм/ Данијела Мартиновиќ

– Кога тоа се случува во врска, најискрено и најдобро е секој да продолжи да се развива во свој ритам и правец. Доколку одлуката се донесе во вистинско време, остануваат меѓусебното почитување и благодарност – рече таа, а потоа додаде:

фото инстаграм/ Данијела Мартиновиќ

– Мислам дека најлошата и најопасна работа е да останеш во врска поради страв или обврска. Тогаш врската завршува со горчлив вкус во устата. Неопходно е да го слушате вашиот внатрешен глас бидејќи тогаш нема лошо сценарио. Во длабочините има мир кој е секогаш присутен без разлика што се случува на површината, а таа длабочина е заедничка за сите и таа многу подобро од нас знае што е најдобро за секого. Кога ќе погледнам преку моето рамо во своето минато со оваа временска дистанца, јасно можам да забележам дека сите најтешки ситуации отворија неверојатно убави насоки, за кои не сум сонувала ниту во моето лудило, ниту во сон – истакна пејачката.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Се уште се зборува за свадбата на деценијата!

Петар Грашо иако важи за личност која не сака многу да зборува за својот приватен живот, сепак овој пат за прв пат јавно ја коментираше својата неодамнешна венчавка со Хана Хуљиќ и откри неколку детали од венчавката и нивниот заеднички живот.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

„Ако има двајца луѓе кои сакаат да бидат помалку експонирани надвор од својата работа, тоа сме јас и Хана. Медиумите само си ја вршеа работата, не се додворувам. Разговарав со новинари и пријатели, реков „Луѓе што повеќе?“ А тие ми рекоа дека нашите вести имаат најмногу кликови“, рече тој.

фото инстаграм/Петар Грашо

„ На шега реков дека кога мене ми е толку полна капата, можам да замислам што е со другите луѓе. Повеќето луѓе разбираат дека тоа апсолутно не е наша намера“, додаде тој.

фото инстаграм/Петар Грашо

„Ние бевме двајца луѓе кои сакаа да се венчаат во круг на пријатели. Направивме мала грешка. Колку повеќе молчевме, толку повеќе бевме опкружени. Ми беше важно тонот да е поважен од сликата. Во еден момент кога стигнавме пред црквата, бевме принудени да дојдеме со автомобил, што и мене ми изгледаше чудно. Замислив дека ќе биде за рака, низ градот, ајде да ја направиме оваа убава работа“.

фото инстаграм/Петар Грашо

„Меѓутоа, видов толку многу новинари, батериски ламби, ТВ екипи и луѓе што во еден момент навистина помислив дека тоа е скриена камера, што сега сите ќе речат: Еј, не си толку важен, само се шегувам, но изгледа дека бевме навистина важни тој месец. Луѓето кликаат, додека луѓето кликаат Грашо и Хана ќе бидат во медиумите.„Хана се презива Хана Хуљиќ Грашо бидејќи никогаш не сум им робувал на мачо варијанти дека жената треба да носи само машко презиме. Живееме опуштен и изненадувачки неврзан живот. Луѓето веројатно не можат да го сфатат тоа од весниците. Таа е лежерна во приватната сфера, а јас сум секогаш опкружен со авиони, сали, концерти и затоа можам да бидам со пријателите без блицови“, заклучи тој.

фото инстаграм/Петар Грашо

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close