Кафе муабет

Грашо заљубен до уши: „Хана е добро, скромно и драго суштество“

Ужива во бракот со Хана...

По два концерта во загребската Арена, Петар Грашо (46) настапи во преполната Спаладиум Арена во неговиот роден град Сплит.

фото инстаграм/Петар Грашо

Иако не сака да зборува за приватниот живот, сега тој проговори за сопругата Хана Хуљиќ (31) на која на крајот на февруари и го кажа судбоносното „да“.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Хана не му се придружи на сцената во Спаладиум арената, туку го бодреше од ложата, облечена во зелен краток фустан кој го истакна нејзиниот труднички стомак. Младенците ова лето очекуваат бебе.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Беше таму како девојка или млада жена која дојде да ужива во концертот, пристојно, без да биде снимена. Таа е добро, скромно и драго суштество пред сè – изјави вљубениот Грашо за Ин Магазин.

фото Стори.рс

-Ние сме навистина луѓе кои се обидуваат да го сокријат својот приватен живот, но се чини дека медиумите се исклучително заинтересирани за нас. Не можам да ги обвинам медиумите бидејќи тие не напишаа лоши работи, но беше навистина интензивно – додаде тој.

фото Стори.рс

 

Тој беше воодушевен од еден настан во Сплит. Имено, еден обожавател во публиката подигнал транспарент на кој пишувало „Каде е Хана?“, а Грашо се насмеал на тоа и одговорил: „Хана е горе!“. Тогаш во публиката избувна громогласен аплауз.

фото Јадран

 

А кога дојде на ред песната „Срце за водич“, која Грашо ја сними со сопругата, публиката гласно го пееше текстот.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

„Ако има двајца луѓе кои сакаат да бидат помалку експонирани надвор од својата работа, тоа сме јас и Хана. Медиумите само си ја вршеа работата, не се додворувам. Разговарав со новинари и пријатели, реков „Луѓе што повеќе?“ А тие ми рекоа дека нашите вести имаат најмногу кликови“, рече тој.

фото принтскри/ ХРТ

„ На шега реков дека кога мене ми е толку полна капата, можам да замислам што е со другите луѓе.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Повеќето луѓе разбираат дека тоа апсолутно не е наша намера“, додаде тој.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

„Ние бевме двајца луѓе кои сакаа да се венчаат во круг на пријатели. Направивме мала грешка. Колку повеќе молчевме, толку повеќе бевме опкружени. Ми беше важно тонот да е поважен од сликата. Во еден момент кога стигнавме пред црквата, бевме принудени да дојдеме со автомобил, што и мене ми изгледаше чудно. Замислив дека ќе биде за рака, низ градот, ајде да ја направиме оваа убава работа“.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

„Меѓутоа, видов толку многу новинари, батериски ламби, ТВ екипи и луѓе што во еден момент навистина помислив дека тоа е скриена камера, што сега сите ќе речат: Еј, не си толку важен, само се шегувам, но изгледа дека бевме навистина важни тој месец. Луѓето кликаат, додека луѓето кликаат Грашо и Хана ќе бидат во медиумите.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

„Хана се презива Хана Хуљиќ Грашо бидејќи никогаш не сум им робувал на мачо варијанти дека жената треба да носи само машко презиме. Живееме опуштен и изненадувачки неврзан живот. Луѓето веројатно не можат да го сфатат тоа од весниците. Таа е лежерна во приватната сфера, а јас сум секогаш опкружен со авиони, сали, концерти и затоа можам да бидам со пријателите без блицови“, заклучи тој.

фото инстаграм/Петар Грашо

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close