Кафе муабет

Го испеа најголемиот хит, се бореше со вишокот килограми а сега е совршена- се сеќавате ли на Селма Бајрами, еве како изгледа денес!

Изгледа помладо...

Пејачката Селма Бајрами отсекогаш важела за атрактивна и убава жена. Таа постојано истакнуваше дека особено се грижи за своето лице и тело. Отпеа песна за нејзиното тело, а сега таа покажа тотална трансформација.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Имено, пејачката своевремено малку се здебели, а сега покажа дека се вратила на старите патеки.
Селма нема ниту грам вишок, се е стегнато и на свое место, а многумина пишуваат дека не можат да поверуваат дека пејачката на 4 јули ќе полни 41 година и дека лесно може да се спореди со 20-годишни дами.

фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами

Многумина забележаа дека пејачката направила некоја промена на лицето, па изгледа многу помладо, а фотографиите во белиот костум се доказ дека навистина изгледа прекрасно.

фото инстаграм/Селма Бајрами

„Какво тело има Селма?“, „Бомба“, „Како оваа жена нема 20 години?“, „Селма е вистинска мачка“, „Изгледа барем двојно помладо“, се некои од коментарите. Селма воедно и најави дека ќе излезе нова песна наскоро..

фото инстаграм/Селма Бајрами

Селма Бајрами иако е на прагот од петатта деценија од животот сепак го негува својот младилашки дух.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Таа неодамна објави атрактивна фотографија и напиша интересен опис.

фото инстаграм/Селма Бајрами

– Се чувствувам и понатаму како да имам 25 години. Кажи ми дека вешто ја кријам тагата, а јас морам да ја исправам.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Не дозволувам никој да ме растажи, секогаш размислувам позитивно и знам дека освен страшна болест, се друго може да се реши, напишала и додала.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Што повеќе ме оговараат и душманите сакаат да ме видат на дно, јас само станувам посилна и како феникс секогаш се кревам од пепелот, порачува Селма.

фото инстаграм/Селма Бајрами

– Верба во Бога, верба во себе е вашата најголема сила. Не можам ништо, доколку секогаш така размислувате и додека одите напред, не вртете се назад.Сите кои заминале во вашиот живот, заминале со причина како и оние кои ќе дојдат. Среќата ги прати храбрите. Ви праќам многу љубов и прегратки, напишала пејачката.

фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close