Кафе муабет

„Го загубив своето дете”: Фолкерката скршена од болка, прозборе за големата семејна трагедија!

Пејачката истакна дека таа на нејзиниот внук не му била само тетка туку и втора мајка...

Пејачката Јана Тодоровиќ неодамна доживеа голема семејна трагедија, кога ненадејно почина нејзиниот внук Бане, а тажната вест пејачката ја објави на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ
фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Јана за прв пат проговори на оваа тема и раскажа што се случило. Пејачката на самиот почеток истакна дека таа на нејзиниот внук не му била само тетка туку и втора мајка а потоа објасни како се случила трагедијата.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Се опоравувам од најголемата трагедија во мојот живот. Не почина мојот внук, туку моето дете. Тоа е млад живот, тој зад себе остави петгодишна ќерка. Тој не е само дете на сестра ми, тој беше мое дете. Бане порасна кај нас.Ќерка ми доживеа голем стрес, уште ја враќаме во нормала, за сестра ми и да не зборувам.Таа трагедија ми беше соопштена кога бев во Америка на настап, веднаш заминав за Белград.Викнаа брза помош, едвај ја издржав веста“, вели пејачката за српски Блиц, едвај воздржувајќи се да заплаче.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Таа изјави дека се уште е во шок и дека поминале само три недели од трагедијата, дека не е подготвена за никакви јавни соопштенија и појавувања, а се надева дека тоа ќе се случи по Нова година.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ
фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Доби корона и беше малку покрупен. Отиде на лекар, му дадоа антибиотик, но состојбата не му се подобри. Лекарот му понуди да остане во болница и бидејќи не се чувствува добро, тој се согласи. Состојбата наеднаш му  се влоши и таа сабота го загуби животот. Само еден ден беше на респиратор. Мислам дека срцето не му беше добро и не беше ни вакциниран“, рекла Јана со треперлив глас.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Таа истакна дека сега најважно е да се држи поради нејзината ќерка, но и сестрата и внуката на кои им е најпотребна. Ќерката на Јана и Бане беа неразделни, бидејќи заедно пораснаа.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ
фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Првпат во животот доживеа толку голем шок, па сега сме цело време со неа. Мораме да продолжиме понатаму“, вели Јана, која вели дека и се јавиле многу пријатели од естрадата и и понудиле помош и дека им е благодарна на сите но и дека поради големата болка немала сила на сите поединечно да одговори.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Не знаев каде сум, ми требаше време да се составам“, рече пејачката.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Инаку ова не е прва трагедија за пејачката Јана Тодоровиќ. Таа неодамна гостуваше во емисијата “Sceniranje” на телевизијата Курир, каде зборуваше за својот живот и кариера.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Емисијата е позната и по тоа што многумина си ја отвораат душата пред гледачите, а една од беше и пејачката Јана која се осврна на најтешкиот период во нејзиниот живот и како таа го надмина.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

– Најтешко ми беше кога почи-наа татко ми и мајка ми. Сè се случи за два месеци. Мама долго страдаше од р-ак, а тато почина од тага за неа – рекла Јана.

Страшната вест и беше соопштена додека беше на пат за да настапува на свадба во Загреб.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

– Кога ми се јавија знаев дека сакаат да ме известат дека мајка ми почи-нала. Толку ми беше тешко, што посакував да ме нема- вели Јана.

Дека починал нејзиниот татко исто така дознала додека била на пат.

– Дознав во авионот. Имав настап во Холандија, а кога се качив во авион за Белград, мојот внук му јави на Иван дека татко ми почи-нал – шокантно рече пејачката.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Јана веќе 23 години е во среќен брак со сопругот Иван, со кого ја има ќерката Кристина Џулијен.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close