Кафе муабет

Гоца Тржан ја шокираше јавноста: Нема да верувате што носи во својот паричник цели 10 години!

Овој цртеж од ќерка си го носи секаде со себе...

Пејачката Гоца Тржан ги разнежни сите свои обожаватели и следбеници кога им покажа што носи во паричникот речиси цела деценија.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Имено, пејачката откри дека во паричникот носи цртеж кој го добила од нејзината ќерка Лена, кога имала шест години.

фото инстаграм/Гоца Тржан

– Мамо, ти си најдобрата мајка на светот. Не можам да живеам без тебе и многу те сакам. Јас и ти сме едно. Мама и јас! Да те потсетам дека те сакам – пишува на цртежот на Лена.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Гоца гордо го споделила подарокот што го добила од својата ќерка, а кој сè уште го носи со себе и буди убави спомени од детството на нејзината сакана.

фото инстаграм/ гоца тржан

За потсетување, Гоца Тржан ја доби ќерката Лана од бракот со Иван Маринковиќ, учесникот во реалното шоу „Парови“.

Таа сега е во брак со Раша Новаковиќ а веќе десет години се борат за потомство.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Многу парови не сакаат да им откријат на своите семејства дека одат на ин витро оплодување, бидејќи на Балканот постои примитивен став дека луѓето кои природно не можат да забременат помалку вредат како човечки суштества – рече Гоца.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

– Во чекалните до мене секогаш имаше скршени луѓе. Докторите се тука да помогнат, но тие не се богови. Многу е важно низ овој процес да делувате позитивно, па и да не успее, не значи дека јас и мојот сопруг сме помалку вредни како луѓе, одамна сум се помирила со тоа. Борбата за потомство моја и Раша трае од кога сме заедно – 10 години – изјави Гоца.

фото инстаграм/ гоца тржан

Пејачката откри дека се работи за огромна сума на пари кога станува збор за ин витро оплодување:

фото инстаграм/ гоца тржан

– Едно ин витро ве чини од 3.000 до 5.000 евра, а лековите што ги добивате 12 дена се околу 2.000 евра. Тестовите се од 160 евра па нагоре. Мора сериозно да заштедите пари, некои парови мора да земат заем.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Гоца ги откри сите негативни коментари кои ги добивала од разни луѓе.

фото инстаграм/ гоца тржан

-Ми посочуваа колку години имав кога решив да останам бремена и рекоа дека треба да молчам, да бидам скромна и дека Господ ќе ми даде дете ако така ми е судено. Ваквиот пристап кон жените на овие простори доведува до тоа многу парови да молчат за оваа тема – заклучила Гоца.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

За потсетување, Гоца доживеа големо разочарување кога и третиот обид да му роди дете на нејзиниот сопруг Радомир Новаковиќ заврши безуспешно. Сепак, таа реши да води сериозен разговор со Раша и дефинитивно да продолжи понатаму.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

– Ме мотивираат моите желби, мојот сопруг, моето дете, но многу е важно да ги поставам вистинските прашања. Дали си подготвен да бидеш со мене дури и ако немаме биолошко дете? Секако дека го прашав Радомир тоа. Тука се јавува проблемот во нашата врска. Јас сум постар од него 14 години и, ако не успеам да забременам сега, тешко дека ќе можам за неколку години. Во вакви ситуации, партнерот мора да биде целосно искрен и сè е во ред со тоа. Не станува збор за недостаток на љубов ако тој ме остави поради тоа, туку за искреност и желба да преживеам и да се размножувам – рече таа како гостин во емисијата „Специјален викенд премиера“.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Раша и таа ја негуваат својата љубов од ден на ден, тие одат рака под рака во нови борби, не губејќи надеж дека нивната најголема желба сепак ќе се оствари.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан
Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close