Кафе муабет

Горчливата вистина за избеганиот син: Боба Живојиновиќ првпат прозборе за Стефан- објасни каде е и зошто не контактира со никого

Вели дека се во добри односи...

Покрај тенисот, кој го прослави, синовите на Боба Живојиновиќ се најголемиот успех на поранешниот тенисер, кој на шега сака да се претставува исклучиво како сопруг на Лепа Брена.

фото инстаграм/Лепа Брена

Боба на сите тројца им даде внимание, љубов и одлично образование, а на Филип кој го има со Зорица Накиќ и Стефан и Виктор од бракот со Брена им го понуди само најдоброто.

фото инстаграм/Лепа Брена

Што се однесува до образованието, Боба ги испратил своите синови да студираат во Америка по завршувањето на средното училиште.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Им дал почетен капитал и поддршка за кој било бизнис со кој подоцна би сакале да се занимаваат, но што се однесува до љубовта и блискоста, неодамна објасни дека не е се така како што се пишува во медиумите и како што изгледа на прв поглед.

фото инстаграм/Лепа Брена

Тој тврди дека има посебен однос со синовите.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

– Мојата желба беше да го надградам семејството од кое и самиот дојдов. Мојот сон беше да ја изградам таа љубов, почит и се што има едно семејство со децата. Секој си има своја слобода, секој си го почитува своето време и својата приватност, но на крајот кога ќе се гушкаме е друго, ние сме семејство. Сега тука се Александра и малиот Александар и мислам дека тоа е најголемиот успех што секој човек може да го има – рече Боба и додаде:

фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

– Издржувањето семејство во денешно време не е лесно.

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Синовите на Боба Живојиновиќ често се тема на таблоидите, или поради нивните емотивни партнерки, или поради одлуката на средниот наследник на Брена и Боба целосно да исчезне од јавната сцена, а наводно и од животот на нивните најблиски.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Стефан Живојиновиќ, синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, се повлече од јавната сцена во средината на 2020 година.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Тој потоа го даде своето последно интервју и рече дека повеќе не сака да се занимава со музика, иако неговата кариера имаше нагорна линија.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Лепа Брена неодамна во едно интервју истакна дека Стефан сега се занимава со сосема поинаков бизнис, а јавноста повеќе воопшто не го интересира.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

-Ја поддржавме неговата одлука повеќе да не се занимава со музика. Ако сме способни да ги прифатиме одлуките на другите луѓе, зошто не би можеле да ги прифатиме одлуките на нашите деца. Важно ми е нашите деца да се среќни, а што ќе работат е прашање на нивниот избор, кој јас и Боба секогаш го поддржуваме.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

– Со Стефан се е во совршен ред, тој сега работи друга работа. Не се појавува на поголеми собири. Се гледаме дома и се дружиме, сосема нормално – изјави неодамна Брена за „Стори“.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Да потсетиме, на Стефан Живојиновиќ му се губи секој траг уште од јануари 2020 година, по новогодишниот концерт во Врњачка Бања.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Младиот пејач кој тогаш започнуваше со кариерата, преку адвокатската канцеларија испрати соопштение во кое што наведе дека повеќе не сака да е дел од јавниот свет.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Стефан во 2017 година ја започна кариерата како пејач, а неговиот прва песна беше одлично прифатена од публиката.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Но што се случи потоа и зошто одеднаш се повлече во потполен медиумски мрак засега се уште никому не му е јасно.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Што се однесува до неговата кариера, мајка му во една пригода отворено изјави како го советувала својот син:

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

„Со големо внимание следам сé што прави и мислам дека сум неговиот најголем критичар. Отворено му кажав: ‘Ако веќе одлучи да се занимаваш со музика, повеќе јас не сум ти мајка, туку твој супервизор, што надгледува сé и сака од небрусен кристал да направи дијамант’“, изјави Брена.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close