MAMA

ГОЛЕМ месечен хороскоп: На овие знаци АВГУСТ ќе им донесе многу пари И љубов

Еве што очекува вашиот знак во текот на осмиот месец од годината

Еве што очекува вашиот знак во текот на осмиот месец од годината

ОВЕН

Вашиот партнер ви дава толку многу љубов што само блескате. Во вас се гледа дека сте задоволни и исполнети во секое време. Зрачите со убавина. Не им дозволува на колегите да зборуваат лошо за вас. Ги погодува дека вашиот шеф премногу ве толерира. Не обрнувајте внимание, вашата работа доаѓа до израз. Само погледнете во себе и вашиот личен напредок.

Овој месец е вистинската можност да го пронајдете идеалниот партнер. Можеби не ви изгледа толку лесно на прв поглед, но понекогаш љубовта е поблизу до нас отколку што мислите. Понекогаш блиските пријатели ни даваат вистински совет кога станува збор за љубовта, но тој совет не го применуваме на вистинските луѓе. Не раздвојувајте пријателство и љубов, овие две работи се неразделни. Ако вашиот партнер е вашиот најдобар пријател, вие сте во идеална позиција што ја бараат многу луѓе.

Имате проблем со опаѓање на косата и тоа ве загрижува. Не грижи се многу, причината може да биде ненадејна промена на времето.

БИК

Иако некои работи ве спречуваат во она што сакате да го постигнете, вие ги правите без никакви проблеми. После тоа, се чувствувате исполнето. Уживате во работата и ве опушта. Се чувствувате добро и се гордеете со добрата состојба што ја имате. Неколку часови на напорна обука конечно се исплатеа и во исто време го подобрија вашиот имунитет. Јади здраво. Вие самите знаете дека многумина се љбоморни за вас за вашиот успех, но тоа ви дава сила да продолжите понатаму.

Вашиот партнер целосно ја изгуби довербата во вас. Начинот на кој се однесувате кон него доведе до ваква состојба. Се обидувате на секој начин да се искупите, но овој пат сте многу длабоки. Ќе ви требаат многу посветеност и напор да ја вратите довербата и љубовта на партнерот. Нема да биде лесно, може да трае со месеци и години, но ќе успеете ако имате доволно волја и желба работите да бидат како порано.

Еден колега што го менувате долго време ќе се врати на работа и не е многу задоволен од вашата работа. Многу задачи останаа нереализирани и не ги исполнивте целосно очекувањата. Знаете дека не сте пробале доволно и дека сега сте во незавидна ситуација. Сепак, во длабочините на вашата душа, се надевавте дека нема да останете долго на ова место затоа што не се вклопувате многу добро.

БЛИЗАНИЦИ

Емоциите ве опседнаа целосно. Уживате во секој ден поминат со партнерот. Љубовта одеднаш го подобри вашиот живот. Но, тајно се плашите дека оваа силна љубов ќе исчезне. Ви е јасно дека за заљубувањето не трае вечно, но дека после еден период на емоции тие се стабилизираат и тогаш можете да уживате во времето со партнерот на некој друг и малку позрел начин.

Никогаш не морате да ги исполните вашите обврски. Тоа најмногу ве вознемирува. Полека губите трпеливост. Организацијата е она што ви треба. Фокусирајте се повеќе на малите работи кои ќе ви помогнат подобро да ги закажете своите одговорности. Не потпирајте се премногу на вашите најблиски и тие ги имаат своите обврски што мора да ги завршат, да преземат одговорност и да сторат сè сами за да не ве обвинат подоцна дека сте неодговорни и некомпетентни.

Чувствувате дека сте под притисок, но не му покажувате на никого затоа што се плашите дека сите ќе мислат дека сте слаби и дека не сте во можност сами да ги завршите обврските. Вие не сте семоќни, имате право да се чувствувате и тажни и уморни, не можете да бидете насмеани и во добро расположение цело време, може да се случи понекогаш вашиот ден да не е толку идеален, во тие моменти имате право да се чувствувате како што ви треба, поддршка.

РАК

И покрај тоа што сте многу расеан и стресни, не дозволувајте животот и семејните проблеми да влијаат на вашата продуктивност на работа. Дајте се од себе, заслужувате подобро. Можни главоболка. Одморете се добро ноќно спиење. Консултирајте се со експерт за совет за ментална релаксација. Размислете да вклучите медитација и релаксација на мускулите во вашата рутина.

Секогаш сте ја земале љубовта здраво за готово. И како млад човек и како старец, Љубовта секогаш беше на вашите прсти и мислевте дека тоа ќе трае вечно. Сепак, како што поминува времето, полека сфаќате дека вистинската и искрена љубов ве заобиколи и полека паничите за тоа. Никогаш не сте почувствувале вистинска љубов, дека страдате заради некого и дека некого сте пропуштиле, дека не можете да функционирате заради тоа и сакате да ја искусите барем еднаш во животот.

Респираторни проблеми. Упорното кашлање ви дава многу проблеми и непроспиени ноќи. Се чини дека следи период кога не можете да направите скоро ништо. Помислете на одмор каде ќе се опоравите и ќе соберете мисли и чувства. Ако сте физички во ред, можно е да имате некои здравствени проблеми на нервозна основа и дека ситуацијата е малку покомплексна отколку што очекувавте.

ЛАВ

Понекогаш се плашите да дадете мислење пред вашиот партнер. Загрижени сте што ова ќе доведе до конфликт меѓу вас двајцата и дека врската нема да биде иста како порано. Ова е причината зошто секогаш сте несигурни во разговорот со партнерот. Вам ви е дадена работа од соништата и патот пред многу можности се отвора. Следете ја вашата интуиција и сигурно ќе успеете. Не плашете се, биди храбар.

Во основа се чувствувате навистина добро. Повремено чувствувате мала нервоза. Поминете повеќе време со драги луѓе и во релаксирачка атмосфера. Со текот на времето, ќе научите да ја контролирате вашата нервоза и да ја одржувате на минимум. На ваше големо жалење, завршивте долга врска. Не можете да се согласите со тоа дури и ако сте свесни дека не може да продолжи. И вие и партнерот страдате, но за свое добро, бидете трпеливи, времето лекува сè.

Вашиот имунитет е ослабен и тоа е причината за честите настинки. Во претходната работа, работевте работи што директно го загрозија вашиот живот и ви треба време да се опоравите. Не вреди да се жалите на никого сега, јасно ви е дека само ќе изгубите време и нерви и дека на крајот сè уште можете да платите обесштетување затоа што зборувавте против поранешната Рма, па затоа е подобро да молчите и да чекате организмот да се опорави.

ДЕВИЦА

Работата на која одите и што ви е оставена секојдневно и рутински, апсолутно не ве исполнува. Полека, но сигурно губите мотивација и фантазирате за промена на работните места. Вашето здравје е нарушено, премногу никотин и седечки начин на живот ве натера да се чувствувате уморни и слаби. Итно сменете го вашиот животен стил пред да биде предоцна. Вие сте многу раздразливи.

Трето лице се меша во вашиот живот. Партнерот не е имун на сè почестото додворување. Подобро е да започнете разговор со партнерот што е можно поскоро, за вашата врска да преживее и да стане посилна. Во која било врска, порано или подоцна има заситеност, што е нормално, но разликата е во тоа што некои луѓе можат да се помират со тоа, додека други луѓе сакаат да седат на две столчиња, а тоа не е праведно за вашиот партнер.

Порано добивав пофалби секој ден на штета на вашиот изглед, но во последните неколку месеци премногу се опуштивте и тоа може да се види. Нездравиот социјален живот станува сè поголем и се влошува ако не се придвижите и не се вратите на вистинскиот пат.

ВАГА

Животот не е бајка, така што сè оди како што замислувате. Напротив, во повеќето случаи, нема да биде точно како што ви одговара, а фактот дека досега успеавте да го постигнете тоа што го сакате досега е само комбинација на околности и не само ваша заслуга. Некои луѓе не прават скоро ништо, па повторно сè оди добро за нив, некои се обидуваат и работат, а сето она што го доживуваат е пораз по поразот, никој не може да влијае врз тоа.

Емоционално сте исцрпени и во секој момент сте подготвени да бегате од сите и никогаш да не се враќате. Вие се давате максимум и ништо не добивате за возврат, за вас целиот живот е борба која не завршува и трае и трае, со месеци и години. Работите нема да бидат многу подобри ниту овој месец, единствената светла точка на крајот на тунелот може да ве поздрави на крајот на месецот, ако сè оди според планот.

Проблемите со грлото и хранопроводот ви го отежнуваат спиењето и функционирањето во текот на денот. Најдобро е да проверите дали станува збор за алергија или нешто хронично.

СКОРПИЈА

За да не се повредите емотивно повеќе, побарајте нова љубов. Бидете сигурни дека постои, потребно е малку повеќе трпеливост. Не губи надеж. Понекогаш љубовта е пред вашите очи, но изгледа дека не го гледате најдоброто. Сепак, иако имате многу пријатели кои негуваат емоции кон вас, тие емоции не се меѓусебни и не можете да присилувате ништо таму.

Успешно ја завршивте задачата и многу сте горди на себе. Вложивте многу. Како и да е, не дозволувајте си премногу да се опуштите, затоа што во иднина ќе имате период со напорни деловни обврски и нема да имате многу време да се опуштите, бидете подготвени за прекувремена работа и ќе поминете помалку време со вашите најблиски.

Можни проблеми со несоница. Ако не најдете природно решение, консултирајте се со доктор.

СТРЕЛЕЦ

Вие имате расправија со вашиот партнер и никој од вас не се предава. Сепак, направете го првиот чекор и скратете ги страдањата на сите. Љубовта е силна и ќе ги надминете сите проблеми со заеднички напори. Премногу сте слични и тоа е вашиот најголем проблем, секој мора да го форсира своето мислење без разлика кој е во право. Некој ќе мора да се промени ако мислите дека вашата врска ќе трае долгорочно. Во спротивно, кавгите ќе станат почести дури и заради некои неважни работи.

Имате голема и одговорна задача пред вас. Не сте сигурни дали можете сами да го комплетирате и што ве плаши многу. Бидете слободни и побарајте помош од пријатели, тие со нетрпение го очекуваат вашиот повик. Бидете позитивни. Вие сте оптоварени со настаните околу вас и вознемирени затоа што не можете да ја контролирате ситуацијата.

Обично се чувствувате добро, освен повремени главоболки, кои за среќа се краткотрајни. Одете повеќе покрај реката и дишете длабоко. Се чувствувате добро кога сте опуштени.

ЈАРЕЦ

Порано бевте тажни затоа што бевте сами. Но, сега има личност која ве разубавува и ве расположува секој ден. Отсекогаш сте сонувале за разни авантури со некој близок. Сега вашиот партнер ви дава вакви можности. Бидете среќни, среќата е направена од мали нешта. Патувајте, правете интересни работи, уживајте во убаво време, авантури и љубаво и квалитетно време со вашите најдобри пријатели, го заслужувате тоа по сите тешкотии и проблеми што ви се случија.

Целиот кредит за успешно завршување на работата го презеде вашиот колега додека бевте далеку. Злите луѓе се околу вас. Треба да се докажете повторно, но не грижете се, вистината ќе излезе.

Воопшто не ви се допаѓаат климатските промени. Секој ден е полош од последниот. Многу често сте болни. Разговарајте со вашиот лекар за потребната терапија.

ВОДОЛИЈА

Немате среќа во вашиот љубовен живот, но не очајувајте. Последниот партнер што многу ве разочара и не сте подготвени за нови авантури. Ќе треба време да дозволите некој повторно да влезе во вашиот живот. Колку повеќе се обидувате да постигнете квалитетен љубовен однос, толку почести се пречките и паѓате во злобен круг од кој сега не можете да излезете толку лесно.

Вие сте унапредени во одделот и стекнав завидно знаење. Дајте го максимумот од себе, тоа се очекува од вас. Колегите ве сакаат и ве почитуваат. Не играјте на нивната доверба. Од друга страна, колегите подготвуваат големо изненадување за вас што не очекувавте во најмала рака. Наскоро ќе бидете воодушевени и благодарни што имате такви луѓе во тимот. Квалитетните односи меѓу вработените се од најголема важност за ефикасноста и продуктивноста.

Полека губите волја да се вклучите во физичка активност. Времето во никој случај не е во ваша корист и очекувавте да добиете многу комплименти на штета на вашиот изглед, вашата суета ја стори својата работа и сакате да се вратите на стариот начин на живот.

РИБА

Сакајте се со партнерот и не дозволувајте ништо да ве мачи. Среќни сте и задоволни. Веќе долго време не чувствувавте толку многу внимание и љубов. Уживате во новата врска и не ве трогнат коментарите на другите, само сакате да одите некаде далеку со вашата сакана и да заборавите на сите грижи и проблеми што ве спречија да функционирате нормално во изминатите неколку недели.

Секој ден на работа е монотоно за вас, но ве одржува дека компанијата е интересна и дека секогаш имате многу теми за кои ќе разговарате. Сепак, вие сте само тука од една причина, а тоа е да заработите плата и сите да си одат дома, но додека сте на работа, можете да звучите како да сте најдобри пријатели на сите. Сепак, надвор од работа, не сакате да се дружите со колегите, иако би било добро да дознаете повеќе за нив, бидејќи вишокот пријатели нема да пречат никого.

Овој месец, вашата енергија ќе варира од ден на ден, и тоа генерално не е добро за вас или вашето тело

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close