MAMA

ГОЛЕМ МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ: Овој знак ќе има животот промени, а овие знака ќе добијат лоши и добри вести!

Ако ве интересира како ќе изгледа вашата блиска иднина, вие сте на вистинското место

Ако ве интересира како ќе изгледа вашата блиска иднина, вие сте на вистинското место.

ОВЕН

Овенот во октомври може да очекува кавги со партнерот, и чести судири на мислења. Многу Овни ќе се решат овој месец да одат по свој пат и да стават крај на лошата врска со партнерот. Паровите кои ќе преживеат во овој тежок период ќе можат да најдат заеднички јазик и да се борат заедно за подобра иднина. Извор на фрустрација обично се парите, но исто така и сомнежите, измамите и неверството. Слободниот Овен ќе влезе во романтична врска со личност која ја познаваат подолго време, тоа може да биде близок пријател или личност што сте ја запознале на патувањето. Новите врски во октомври ќе бидат волшебни, а на вас е да дадете се од себе да ги одржите одржливи.

Деловниот аспект за октомври е одличен! Овните ќе имаат многу деловни понуди и ќе можат да изберат во кој правец ќе се развива нивната кариера. Треба да бидете внимателни и да не ја напуштате тековната работа додека не видите со сигурност колку е безбедна и профитабилна следната работа. Што се однесува до трошоците, овој месец ќе дадете многу пари за поправки на домови или поправки на автомобили. Ќе ве вознемири, но нема причина да се грижите, бидејќи вашите пари доаѓаат од неочекувани извори. Се советува да не заминувате во странство овој месец поради работа, затоа што ве чекаат препреки кон целта.Во октомври новодојденците треба да водат поголема грижа за храната што ја јадат, бидејќи е можно да се здебелат.

БИК

На биковите кои се во врска или брак им претстои период што ќе биде многу важен за во иднина. Ќе донесете важни одлуки со вашиот партнер и можно е да планирате да купите имот или да се преселите во друг град. Сакате да си го организирате животот според вашите потреби и сега е вистинското време за тоа. Ќе има пречки и разни предизвици, но тоа нема да ве спречи да ја постигнете целта. Слободните Бикови треба да избегнуваат да влегуваат во врска со луѓе на кои не им веруваат доволно или не ги познаваат добро овој месец, бидејќи можат да бидат измамени и повредени.

Октомври е идеален месец за остварување нови деловни контакти. Ако имате намера да завршите одреден курс или да ги подобрите вашите јазични вештини, сега е време за такво нешто. Учењето брзо ќе се исплати и може да очекувате напредок во деловната област. Финансиската состојба можеби во моментот не е задоволителна, но бидете упорни и вашите напори ќе се исплатат. Склони сте на настинка и треба да се грижите за внесот на витамини и минерали.

БЛИЗНАЦИ

Зафатените Близнаци овој месец ќе се соочат со разни проблеми. Партнерот не разбира зошто понекогаш ве замислуваат и не ги разбира вашите желби. Некогаш раскрсницата доведува до заеднички напредок, а понекогаш и до дивергенција. Се препорачува да бидете повнимателни во комуникацијата за да не го повредите вашиот партнер. Искрената комуникација ќе ја подобри врската. На крајот на краиштата, важно е да зборувате за тоа дали целите ви се исти и дали се борите за истите работи. Слободните Близнаци уживаат во флертувањето, но сè уште нема сериозни емоции на повидок. Најдобро е следниот период да го посветите на себе и да работите на себе, љубовта ќе дојде. Не форсирајте ништо.

Октомври им носи многу деловни авантури на Близнаците! Ќе имате можност да ги подобрите финансиите, а останува само да не ги трошите лесно. Заштедете пари, бидејќи ќе ви требаат во наредните месеци. До крајот на месецот ќе ги обновите старите деловни идеи и ќе контактирате со поранешни колеги или работодавци. Имате многу ентузијазам, па можно е да завршите повеќе работи одеднаш. Вашата цел е само да заработите што е можно повеќе пари, но исто така мора да се грижите за слободното време.

Се чувствувате добро, но сте под стрес. Препорачливо е да вежбате повеќе и да се ослободите од целата негативна енергија што ќе се акумулира како резултат на насобраните обврски.

РАК

Раковите ќе треба да одлучат во октомври што да прават со нивната врска или брак. Е ви биде тешко да одредите во која насока ќе се одвива вашата љубовна врска, бидејќи во претходниот период сте имале многу кавги и турбуленции. Партнерот е загрижен за приватните проблеми, па затоа ќе почувствувате дека често е отсутен и загрижен. Ако не зборувате искрено за сè, можно е кавгата да продолжи. До крајот на месецот страстите се смируваат. Слободните ракови влегуваат во врска со личност која физички ги привлекува и воопшто не размислува за иднината. Тие се подготвени да ризикуваат и да се предадат. Страста и уживањето се на прво место.

Работните обврски ќе се натрупаат, а Раковите нема да знаат како да се справат со нив. Се согласивте да работите понапорно, но финансиите сè уште не се подобриле. Ова создава чувство на беспомошност и фрустрација и затоа е важно слободното време да го поминете во природа и да се опуштите што е можно повеќе. Она што е позитивно во октомври е дека ќе запознаете нови соработници и луѓе со кои сигурно ќе соработувате во иднина. Само на вас е да оставите добар впечаток, бидејќи во наредниот период ќе имате напредок и нови можности за кариера.

Вашето здравје е чувствително и би било добро да ја проверите крвната слика и работата.

ЛАВ

 

Зафатените лавови ќе имаат можност да се релаксираат и да поминат повеќе време со партнерот во октомври. Ова е месец на планирање и акција. Направете детален план за заеднички активности и цели и работете напорно на нив. Комуникацијата е на добро ниво, конечно се отворивте и искрено им пристапувавте на проблемите и лесно доаѓате до решенија. Loveубовта е на прво место и ова е уште еден период во кој ќе уживате и во кој ќе бидете опуштени. Слободните лавови не се подготвени да се врзат и можеби тоа е најдоброто нешто за сега.

Деловната сфера ви носи предизвици што не сте ги ни замислувале. Ве чека премин на ново ниво. Ако имате желба да напредувате и да дадете сè од себе овој пат, ќе успеете. Takeе треба многу напор, време и волја, но на крајот ќе бидете горди на себе. Од вас се очекува да потпишете договор, нови деловни понуди, како и финансиски приливи што ќе ви дадат дополнителна мотивација. Искористете го октомври за работа!

Се чувствувате добро, но често сте уморни. Спиј повеќе.

ДЕВИЦА

Девиците се доста несигурни во врската со партнерот овој месец. Се појавија сомнежи и довербата беше нарушена. Напнатоста се јавува во првата половина на месецот и ќе размислите дали вашата врска воопшто има иднина. Сепак, вашиот партнер ќе покаже дека сака и сака да се бори за вас. Тој ќе преземе јасни чекори што ќе ја освежат врската и кои ќе започнат со мирни страсти. Решение може да се најде до крајот на месецот. Слободните Девици ќе имаат можност да стават крај на минатото и конечно да започнат нови loveубовни авантури. Aе се за inубите по долго време и тоа ќе ви донесе радост и возбуда.

Вашите вештини не биле во фокусот во минатото и сега е време да се покажете најдобро. Се советува да одржувате добри односи со колегите и да се обидувате да не влегувате во конфликт со нив. Тимската работа ќе биде изразена дури и без договор и концизен план, нема да можете да ги извршите сите задачи што се очекуваат од вас. Бидете внимателни кога плаќате сметки или носите паричник, може да изгубите пари.

Можни се алергии на кожата.

ВАГА

Зафатените Ваги овој месец ќе разговараат за заеднички активности со нивниот партнер и ќе сторат се за да им биде забавно и убаво. Сепак, и покрај вашите напори, ќе наидете на пречки и конфликти. Чувствувате дека вашиот партнер треба да работи понапорно и да ви покаже дека е подготвен да се бори. Не ви се допаѓа во рутина и сте подготвени радикално да ги промените работите, но и вашиот партнер треба да работи напорно на вашата врска. Не можете да направите сè сами. Ќе бидете незадоволни и ќе имате тешки разговори до крајот на месецот, со цел состојбата да се стабилизира. Слободната Вага ќе се сретне со интересна личност за дружење на крајот на месецот и можно е емоциите да се родат со текот на времето.

Имате чувство дека стоите на место со месеци и не гледате деловен напредок. Доколку сте во банкарски бизнис или во продажба, може да очекувате понуда за подобра работна позиција. Ако работите со администрацијата или сте поврзани со сообраќајни работи, внимавајте што потпишувате, бидејќи може да има техничка грешка што ќе ви создаде проблеми. Ќе мора да одложите или промените некои деловни планови, што ќе создаде дополнителен стрес за вас.

Препорачливо е да вежбате, да пешачите и да спортувате. Вашето тело е под стрес и потребен ви е издувен вентил.

ШКОРПИЈА

Зафатените Шкорпии имаат можност да патуваат со партнерот или да уживаат во убавите денови кои претстојат. Врската е стабилна и имате доверба во партнерот. Емоционалната врска ви е многу важна во овој период и се чувствувате добро дома. Ви се допаѓа вниманието на вашиот партнер, и ќе сторите сè само за да ја задржите атмосферата мирна и насмеана и ќе успеете во тоа. Слободните Шкорпии не можат да најдат партнер по свој вкус. Ви се чини дека многумина не ги исполнуваат вашите критериуми и грешат на почетокот. Многу Шкорпии ќе се обидат да ја обноват врската со поранешниот партнер.

Што се однесува до работата, добри вести пристигнуваат до сите оние кои се занимаваат со креативна работа. Конечно, вашиот талент ќе блесне во најдобро издание. Бидете внимателни кога трошите пари, иако ќе има видлив прилив на пари овој месец. невработените Шкорпии ќе добијат одлична можност да започнат бизнис во областа на угостителството, приватниот бизнис, финансиите. Сè што започнувате во октомври, ќе има голем потенцијал за иднината.

Се чувствуваш добро!

СТРЕЛЕЦ

Претходниот период имавте кавги и конфликти со вашата сакана, но сега е вистинското време да го оставите сето тоа настрана и да ја подобрите вашата врска. Монотонијата најмногу ве иритира во бракот, патувате, истражени сте, желни сте за нови искуства. Го запоставивте партнерот и сега треба да ги разбудите сите оние убави емоции. Ќе бидете мотивирани да ги преземете работите во свои раце во средината на месецот и да ги ставите идеите во дело. Ќе му се допадне на партнерот. Слободните Стрелци ќе влезат во хармоничен и мирен однос, кој ќе им го разубави следниот период.

На работа ве чекаат нови проекти и обврски, кои со нетрпение ќе ги прифатите. Сепак, треба да оставите малку време за себе и да не носите работа дома и да не ја мешате со приватната сфера. Поради многу работа, ќе бидете напнати и можно е да влезете во конфликт со вашиот работодавец или колеги. Мислите дека заслужувате повеќе. Не брзајте, октомври не е идеален за отпуштања и промени во кариерата.

Вашето здравје е стабилно, но треба да работите на подобро и поздрава храна.

ЈАРЕЦ

Јарците ќе откријат нова страна на љубовта во октомври. Дури и ако сте во долга врска или брак, ова ќе биде мирен и освежувачки период што ќе ве задоволи. Ќе бидете мотивирани да му се посветите на вашиот партнер и да се чувствувате пријатно додека поминувате време заедно и уживате во заеднички активности. Забавувајте се и опуштете се, нема да има чести конфликти и дискусии во наредните месеци. Слободните Јарци не се подготвени да влезат во нова врска, бидејќи не го преболеа поранешниот партнер.

Деловните предизвици ќе донесат нови финансиски приливи и овој месец ќе можете да направите се што ќе започнете. Ако сакате да започнете стара деловна идеја или да заработите пари од вашето хоби, сега е идеално време да го сторите тоа. Сепак, треба да бидете внимателни со кого работите. Тоа треба да биде личност во која имате доверба, бидејќи во спротивно може да бидете измамени и да бидете во финансиска загуба.

Овој месец, вашите бубрези се исклучително чувствителни.

ВОДОЛИЈА

Зафатените Водолии ќе имаат конфликти со партнерот и честопати ќе се прашуваат дали донеле фер одлука. Ќе ви недостасуваат некои поранешни љубови и можно е да помислите да се вратите на старите. Вашиот партнер не ве разбира и тоа го боли уште повеќе. Обидете се да надминете тежок период со тоа што сте искрени. Работете на љубовна врска, и ако не сакате доволно, најдобро е да раскинете. Пред крајот на месецот, вашите чувства ќе бидат дефинирани. Слободниот Водолија ќе се заљуби во личност од социјалните мрежи, со која ќе оди на состаноци и со која ќе има многу заеднички теми.

Ви претстојат важни проекти и тие бараат време и напор од вас. Вашата цел е да достигнете важни позиции и ништо нема да ве спречи да го сторите тоа. Финансиската состојба се подобрува на крајот на месецот. Можно е некој да го врати долгот што го чекавте

РИБА

Зафатените Риби ќе се соочат со љубовни разочарувања во месец октомври. Можеби немавте идеја што вашиот партнер крие од вас и тоа навистина може да ве повреди.Ќе сакате некое време да бидете сами и ќе уживате. Се занемаривте и ги стававте своите желби во втор план. Многу бракови нема да можат да го поднесат товарот на проблемот, изразен во првата половина на месецот. Научивте важни лекции и сега е време да работите на себе. Слободните Риби ќе запознаат личност која ќе ги освои за кратко време.

Деловниот аспект е подобар од љубовниот. Може да очекувате да ги постигнете вашите деловни цели овој месец и вашите работодавци ќе забележат. Ќе бидете соодветно наградени за вашата работа и ќе бидете горди на себе. На Рибите кои планирале да започнат сопствен бизнис им се препорачува да почекаат уште малку, бидејќи не е добро време за тоа. Можно е да добиете добра понуда во странство, што треба да се разгледа.

Се чувствувате слабо и исцрпено.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close