Кафе муабет

Голема прослава во домот на Гоца Тржан- честитки пристигнуваат од сите страни!

Ќерката славеше роденден...

Пејачката Гоца Тржан вчера имаше голема причина за славење. Имено, нејзината ќерка Лена го прослави својот 15-ти роденден.

По тој повод пејачката на социјалната мрежа Инстаграм и се обрати со емотивна порака:

фото инстаграм/Гоца Тржам

Така е, ние сме секогаш тука да си го чуваме грбот, да те туркаме кога ти е тешко, да те сакаме кога не можеш ни да се погледнеш, да те насмееме кога си тажна, да бидеме твојата сила кога се чувствуваш слаба, да ти го осветлиме патот кога не си сигурна каде треба да одиш. Биди слободна, биди своја, биди независна, биди среќна. Те сакаме засекогаш Среќен 15-ти роденден Лено.Те сакаат баба, дедо „Раша и мама“, напиша Гоца.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Инаку пејачката Гоца Тржан неодамна откри дека таа и нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ донеле одлука да посвојат и усреќат дете.

фото инстаграм/ гоца тржан

Гоца и Раша со години се борат за потомство, а сега донеле одлука да посвојат дете.

фото инстаграм/ гоца тржан

„Гоца беше многу тажна кога доби негативен резултат, сепак, не се откажува, таа е голем борец и не сака да бега, а најголемата поддршка ја има од сопругот Раша. Иако по петти пат беше на ин-витро веројатно ќе се обиде повторно. Сепак, разговарале и решиле дека ако наскоро не успеат да се остварат како родители, ќе започнат со процесот на посвојување. Таа сакала да посвои момче“, изјавил извор за Стар.

фото инстаграм/ гоца тржан

Пејачката неодамна за медиумите проговори за одлуката да посвои дете. Таа откри дека таа и Раша немаат можност да посвојат новороденче.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

-Според нашиот закон, 48-годишна жена не може да посвои новороденче, бидејќи разликата меѓу посвоителот и посвоеникот не смее да биде поголема од 45 години.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

„Постапката за посвојување деца е ужасна затоа што мора да се исполнат различни барања, а има одредени ограничувања. Мора да собирате документи две-три години и да се борите со глупости. Разговарав со Сергеј Четковиќ, кој посвои ќерки и кој ќе се обиде да „Направи нешто за да ги забрзаме овие процедури. Бидејќи не можеме да посвоиме бебе, јас и Раша се договоривме да избереме дете на кое ќе му помогнеме финансиски“, изјави Тржан за Глорија.

фото инстаграм/ гоца тржан

Гоца Тржан за време на гостувањето во една емисија отворено зборуваше за најтешките моменти низ кои поминале таа и нејзиниот сопруг.

фото инстаграм/ гоца тржан

Поп ѕвездата истакна дека долготрајната борба за заедничко потомство уште повеќе ги зближила и ја зајакнала нивната љубов.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Мислам дека паровите кои навистина сакаат дете и се трудат да имаат деца, а не можат да имаат, чувствуваат болка до крајот на животот. Тешко е да се помирите со тоа и воопшто не сум сигурна дали на мажите или на жените им е потешко – рекла Гоца на почетокот на разговорот.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Морав да бидам подготвена како жена која е 14 години постара од мојот партнер да ми каже: „Слушај, јас се уште сакам да имам дете, а ти веќе ја помина границата кога веќе не можеш физиолошки да се породиш“. Немам право да го држам овој човек покрај себе и не го чувам ниту сега – искрено признала пејачката.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Тој е мој, а јас сум негова поддршка. Знаете, кога ќе се случи ин витро оплодување и кога ќе се случи „неуспех“ во тој процес, тој секогаш ми вели дека му е многу тешко затоа што не може да понесе ниту еден дел од мојот товар. Се зависи од жените. Жените добиваат стимулација, жените поминуваат низ хормонални бури… Ментално е многу тешко. Хемијата и биохемијата функционираат така што сте толку напнати… Тоа е ПМС по 100! И тоа трае, на пример, од почетокот на стимулацијата до почетокот на зачнувањето или до моментот кога ќе дознаете дека не сте бремени.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close