Кафе муабет

Голема прослава во домот на Александра и Филип Живојиновиќ: Честитки пристигнуваат од сите страни, Брена пресреќна!

Прославија четири години од брак...

Пред точно две години, на 21 јуни, пејачката Александра Пријовиќ и најстариот син на Боба, Филип Живојиновиќ се заколнаа на вечна љубов.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Тие двајца беа во врска две години, а круна на љубовта е нивниот син Александар кој се роди на 6 март 2019 година.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Врската помеѓу Филип и Александра е на мета на јавноста уште од нејзиното објавување. Новинарите со будно внимание го следат секое нивно движење, а честопати шпекулираа и за нивниот развод.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Сепак, со секое појавување во јавноста покажуваа колку се сакаат и колку е силна нивната љубов.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Парот Живојиновиќ вчера прослави четири години брак, а честитки добија од сите страни.

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Прва се огласи Лепа Брена која на својот Инстаграм профил објави заедничка фотографија од свадбата на Александра и Филип а во описот напиша „Среќна годишнина“.

фото инстаграм/Лепа Брена

И мајката на Филип, Зорица Накиќ, на Инстаграм сподели своја фотографија од венчавката и им ја честиташе годишнината на парот.

фото инстаграм/Зорица Накиќ

Инаку неодамна повторно се шпекулираше за развод на парот.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Имено популарната пејачка Александра Пријовиќ ги избриша сите фотографии од својот „Инстаграм“ профил, а многумина заклучија дека тоа е еден вид маркетиншки трик пред објавувањето на новиот албум.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Покрај овој гест, следеше и промената на Александра Пријовиќ, која ги изненади и воодушеви и семејството и нејзините фанови.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Имено, пејачката реши целосно да го промени имиџот за потребите на новиот албум, а промената на Александра Пријовиќ предизвика лавина од коментари.

фото Стори.рс

Комплиментите на сметка на совршената линија, но и фризурата се редат од ден на ден. А особено воодушевување пејачката предизвикала кога се појавила на свадбата на синот на Џани во придружба на нејзиниот сопруг.

фото Стори.рс

Александра блесна во асиметричен сатенски фустан во жешка розова нијанса, а нејзината нова фризура дојде до израз.

фото Стори.рс

Имено, таа ги скратила шишките и на тој начин на своето лице му даде сосема нов сјај.

фото Стори.рс

Со потемнет тен, широка насмевка и неверојатен изглед ги воодушеви сите присутни а особено нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ кој не го тргнал погледот од неа цела вечер.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close