Кафе муабет

Гога Секулиќ искрено за разводот: “Животот не беше фер кон мене, се борам поради синот”

Со Урош се во добри односи...

Пејачката Гога Секулиќ со години е на музичката сцена и секогаш го привлекувала вниманието на јавноста, а пред неколку месеци повторно се најде во центарот на вниманието поради разводот со Урош Домановиќ со кој има син.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Таа сега во интервју за Курир отворено проговори за кариерата, разводот и мајчинството кое за неа е најубавата улога во животот.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Иако има многу хитови, сепак најмногу се прослави со песната „Секси бизнисмен“ па сега откри и на кого е таа посветена.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Не, не е посветена никому, но самото име е лудило. Секој се пронаоѓа во неа. Инаку, никогаш не сум  посветила песни на мажи.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Разводот за неа е еден од најтешките периоди но вели дека не сака да прави драми од тоа како некои нејзини колешки.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Јас и мојот син се уште живееме на релација Цирих и Белград. И двајцата сме двојни граѓани.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Животот не беше љубезен кон мене… Имаше и тешки денови. Не е лесно, но кога имаш мало дете немаш време да размислуваш за ништо. Задачата на секоја вистинска мајка е одговорност, грижа и буквално неспиење.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Документацијата за развод е во тек, не размислуваме за тоа. Ние сме во добри односи. Заеднички интерес е нашиот син. Не сакам да правам драма за тоа како многумина, тоа е нашата приватност.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

-Јас сум посветена мајка и уживам во тоа. Тешко е да се координира сè, но мора. Почнав да работам, имам многу настапи, а во исто време снимам и нови песни. Урош живее во Швајцарија и најчесто се договараме и се гледаме со него. Кога може доаѓа во Белград или одиме кај него.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Гога и Урош од бракот го имаат синот Василије Андреј а се разведуваат по 6 години брак.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

„Тој е момче кое е фер кон мене, тој е спортист и воспитан, никогаш не го интересирало“, рекла казала, Каде одиш, кога ќе се вратиш?“, Слобода на живеење, ама ете таа дистанца тој е во Швајцарија, детето и јас во Белград, од наши конкретни причини кои не сакаме да ги наведеме, мораше да биде така, ниту мене ми е лесно со детето, ниту нему не му е лесно. За да не дојде до некакви дискусии и некакви тензии, за среќа на нашиот син, решивме да останеме пријатели “; изјави Гога во една прилика и додаде:

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

„Посебно ми беше тешко да им кажам на моите родители, повеќе или помалку поради тоа кој што ќе каже, со оглед на тоа што моите 50 години се во брак и дека никој од нашето семејство не се развел, изгледа дека сум изрод, но подобро развод отколку лош брак“, пренесува grand.online.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Таа истакна дека далечината била најголемата причина за нејзиниот развод со Урош Домановиќ.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Само поради далечината. Тој е во Швајцарија, а детето е во Белград. Од некои наши лични причини кои не сакаме да ги кажеме, мораше да биде така. Ниту ми е лесно да бидам сама со дете, ниту му е лесно да биде сам таму. За да избегнеме некакви дискусии, напнатост и лоша атмосфера, за среќа на нашиот син, решивме да останеме пријатели – истакна пејачката.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close