Кафе муабет

ГОГА СЕКУЛИЌ ГО ТУЖЕШЕ „Плејбој“! ИТНО РЕАГИРАЛА: Ова е ЗЛOУПОТРЕБА на моето име1

Поради неа ја изгубја лиценцата...

Планетарно популарниот магазин за возрасни, „Плејбој“ направи грешка која скапо ги чинеше, а корист имаше познатата пејачка Гога Секулиќ.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Гога Секулиќ се нашла во големи проблеми во 2004 година кога наводно завршила на насловната страница на српското издание на магазинот „Плејбој“.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Имено, тимот на овој магазин за српскиот пазар ја претстави голата русокоса на насловната како пејачката Гога Секулиќ, што таа веднаш демантираше, а потоа поднесе тужба против овој магазин.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Тогаш Гога имаше што да каже на таа тема во емисијата „Ситиманија“ на ТВ Пинк.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Имаше недоразбирање, скандал на невидено! Кога едно утро видов оглас за магазинот „Плејбој“ и моето име се злоупотребува, ми беше јасно дека тоа е друга девојка. Бев шокирана! Не го следам тој лист, никогаш не ме интересирало. Се срамев. На улица се продава списание, реклама на телевизија „ГОГА СЕКУЛИЌ ГОЛА И ОПАСНА – ПОДОБРА ОД ЦЕЦА!“. Значи, тоа е општ хаос за мене и моето семејство. Веднаш го тужев „Плејбој“ – изјави тогаш Гога во споменатата емисија на ТВ Пинк.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Секулиќ на суд го доби српскиот „Плејбој“, а поради оваа катастрофална грешка наводно останале без лиценцата.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Потсетуваме, судењето траеше 9 месеци, а на суд беше докажано дека на објавените фотографии не се гледа Гога, со што се наруши угледот и честа на Секулиќ.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Се разведува по 6 години брак

Пејачката неодамна поднела барање за развод од Урош Домановиќ, со кој беше во брак шест години, во кој добија и син.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Двајцата се разделија пред шест месеци, но само што го започнаа процесот на судски развод. Извор запознаен со врската на пејачката и светскиот шампион во џиу-џицу открива дека тие двајца не живеат заедно две години поради деловни обврски и дека токму разделбата и оддалеченоста влијаеле на разводот.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– По венчавката Гога и Урош живееја во Цирих, каде што тој има спортска академија. Им било совршено, а пејачката поради деловни обврски редовно доаѓала во Белград каде останала еден месец, што не му пречело на нејзиниот сопруг. Од друга страна, не сакаше да се појавува во јавноста и се изнервира кога неговата фотографија се појави во медиумите. Не сакаше да биде дел од шоу-бизнисот. На Гога и беше тешко да балансира, но некако успеа да ги одвои работата и приватноста – открива изворот и додава дека првите проблеми се појавиле на почетокот на пандемијата на коронавирус, пред две години. Гога потоа со синот се преселила во Белград, а Урош останал во Цирих.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– На почетокот одлично функционираа на далечина. Гога одвреме-навреме одеше во Швајцарија, но во Србија доаѓаше и Урош. Сепак, наскоро таквиот начин на живот почна да влијае на нивниот брак, тие често се караа. Немаше љубомора, трето лице, но нивната комуникација стануваше се полоша и полоша – вели изворот и нагласува дека пејачката е максимално посветена на семејните обврски и дека запоставила многу работи.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Ги намали снимањата, настапите и дружењето со пријателите на минимум, па ја испушти кариерата. Помош имала само од татко и и мајка и често завршувала на инфузија поради умор и исцрпеност. Таа стана многу незадоволна и осамена. Кога врската со нејзиниот сопруг станала неподнослива, тие седнале и се договориле дека разводот е најдобро решение и дека не сакаат никој да страда. Детето ќе остане со Гога, а таткото ќе го гледа и ќе помага во се. Се слушаат секој ден, но само поради потребите на нивниот син – заклучува изворот.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Пејачката на својот Инстаграм ги избриша и сите фотографии со сопругот, а реши сега да се посвети на работата и да и се врати на музиката и настапите. Таа најави бројни новитети кои ги подготвува со нов стручен тим од луѓе.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close