Кафе муабет

Ги спакуваа куферите и заминаа од Србија: “Имам најдобар сопруг”- Луна Џогани пресреќна- еве во каков луксузен хотел ја однесе Марко за нејзиниот роденден!

Во 7 ми месец од бременоста ужива во Дубаи...

Луна Џогани (24) во последно време е во центарот на вниманието поради својата бременост. Имено таа и нејзиниот 37 годишен партнер Марко Мијковиќ го очекуваат првото дете, а пред извесно време открија и дека на девојчето ќе му го дадат името Миа.

Сега Луна на социјалните мрежи се пофали дека нејзиниот емотивен партнер е многу грижлив, бидејќи ја изненади со роденденско патување.

фото инстаграм


Имено, таа се пофали на социјалната мрежа Инстаграм и истакна дека за неа нема подобар подарок од тоа да ужива на песочна плажа за 25-тиот роденден.

И покрај тоа што е во 7-ми месец од бременоста, идната мајка сигурно ќе ужива во овој одмор, но и Марко, кој ја објави нивната заедничка фотографија од аеродромот.

фото инстаграм

– Ја носам жена мида се брцка во плиткото за нејзиниот роденден – напиша Марко.
Луна тогаш ја сподели оваа фотографија со своите придружници каде се пофали колку нејзиниот вереник ја сака и се грижи за неа.

– Каков сопруг имам! Каде ќе имате подобар роденден отколку на плажа – напиша Џогани.
Луна е родена на 8 март, а останува да видиме како ќе помине поранешната ријалити двојка која чека девојче. По пристигнувањето во хотелот Луна се пофали и со апартманот кој е на четиринаесеттиот кат, во кој ќе престојуваат таа и Марко, а гулабчињата веднаш се пофалија и што јадат.

Како што може да се забележи од фотографиите кои ги сподели, бременото стомаче на Луна е многу пораснато, но не е ни чудо бидејќи таа е сега во 7-миот месец од бременоста.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close