Кафе муабет

Време е за промени, раскинуваме! Марија Шерифовиќ јасно стави до знаење дека дојде крајот(ФОТО)

Продолжува да работи со нов тим...

Марија Шерифовиќ од кога откри дека е ге-ј, го крие својот интимен живот далеку од очите на јавноста. Со години е невозможно да се открие кое е нејзиното рамо за плачење, личноста со која наутро се буди, а во интервјуата, намерно или не, често избегнува да одговара на прашања за нејзиниот емотивен статус.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ м

Често во медиумите се шпекулираше за нејзините партнери, што во повеќето случаи не беше вистина, но само најблиските знаеја на кого изјавила љубов и со кого ја планира својата иднина.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Додека од една страна го чуваше во тајност својот емотивен партнер, Марија Шерифовиќ од друга страна јавно го објави раскинувањето, што изненади многумина.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ м

Победничката на Евровизија 2007 се одлучила на овој потег бидејќи се работи за прекин на деловната соработка и нема никаква врска со нејзината приватност. Имено, Марија со години соработува со еден тим, но кога дошло време за нов албум и предизвици, решила да го промени тимот, за што ја информирала јавноста.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Новите обврски и цели бараат бројни промени. Како и во секоја врска, вклучувајќи ја и професионалната, патеките се разминуваат. Сакам да ве информирам дека по шест години успешна соработка го продолжувам моето професионално патување со нови колеги и пред се менаџмент – напиша ѕвездата.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ м

Марија Шерифовиќ објави дека ја прекина соработката, а доказ за тоа е тоа што се заблагодари на стариот тим за безрезервната поддршка и на самиот крај во продолжението на пораката додаде срце.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Времето ќе покаже дали новата соработка на пејачката ќе и донесе успех како и претходната.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Моментално е слободна…

Пејачката неодамна за медиумите даде неколку кратки одговори за нејзиниот приватен и емотивен живот за кој не знаеме многу детали.

фото инстаграм//Марија Шерифовиќ

Таа откри дека не е тип на човек кој сака да пие кафе со нејзините колеги, дека се држи на дистанца но со сите е во коректни односи.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Имам голема почит кон сите мои колеги, но не сакам да се дружам….
Марија откри дека не е блиска ниту со оние колеги што живеат во нејзиното маало, Вест 65?

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Не се среќаваме. Апсолутно можам да живеам секаде, бидејќи одам од гаража до кола и тоа е тоа.
Доколку има можност да живее надвор од Белград, вели дека тоа би била само Америка, Калифорнија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

-Затоа што таму можам да живеам обичен едноставен живот каде што не сум изложена на јавност. Ми недостига да не бидам изложена на погледи.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Емотивниот живот го крие далеку од очите на јавноста, и покрај сите шпекулации сепак Марија вели дека до сега не ја пронашла вистинската личност со која би била до крајот на животот.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Затоа што никој не беше интересен, а камоли достоен, да биде претставен во медиумите. Сите мои избори досега не беа јавни личности, рече Марија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Немам никого неколку години и тоа е фантастично за мене.
Таа претежно ги држи подалеку од љубопитните погледи деталите од своето секојдневие, но се чини дека одредени теми кои постојано се вртат во јавноста го поминале нејзиниот праг на толеранција.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ м

Имено, неодамна пејачката реши да стави крај на одредени приказни кои веќе извесно време кружат во медиумите а потоа да раскаже како стојат работите кога се во прашање парите, пријателствата со познатите личности, па дури и кариерата.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Во последно време слушам од пријатели дека никој нема самодоверба кога станува збор за почеток на нешто ново. Ги немам овие проблеми, правам чекор и никогаш не чекам, низ смеа изјавила Марија.
Марија во оваа прилика се осврна и на наводната врска со младата пејачка Џејла Рамовиќ, за која често пишуваа некои медиуми. На прашањето каква е нивната врска таа остро одговори.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Пријателски-бизнис и би сакала таа приказна еднаш засекогаш да престане. Никој не се води од тоа како му е на некој кога чита вакви измислици, како и дека во неколку моменти сериозно се претера. Затоа навистина оставете ја девојката на мира!, изјави Марија.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close