Кафе муабет

Во нејзината прегратка ги лечи раните од Цеца: Оваа убавица е новата девојка на Богдан Срејовиќ

Си фати помлада...

Богдан Срејовиќ и стана познат на јавноста кога фолк дивата Цеца Ражнатовиќ ја обелодени нивната врска.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Медиумите тогаш предвидуваа и брак но на крајот иако се беше хармонично и се чинеше дека врската помеѓу менаџерот и пејачката цвета, сепак тие раскинаа по една година врска.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Не е тајна дека Богдан Срејовиќ, поранешното момче на Цеца, беше крајно вознемирен и тажен по раскинувањето со фолк-дивата, што беше и очекувано.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

По помалку од една година по раскинувањето, Богдан се врати на старите навики, на пријателите, семејството кои му го прават денот комплетен и убав.

фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ

И покрај болката поради раскунувањето со неговата љубов, тој се врати на секојдневните обврски кои ги има кон неговата ќерка Искра, која е круна на неговиот брак со манекенката Зоран Тасовац, која денес е во врска со Саша Ковачевиќ.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

По раскинувањето со Цеца, Богдан Срејовиќ реши поголемиот дел од времето да го посвети на својата наследничка, која секогаш успева да го насмее, дури и кога не му е до смеење.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Неодамна тој беше поврзуван со Јована Љубисављевиќ, поранешна учесничка на реалити ТВ.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Иако по раскинувањето со Цеца, малку се знае за неговиот емотивен статус, тој, според медиумите, веќе некое време е во среќна врска со поранешната девојка на познатиот рапер Ненад Алексиќ Ша, Дарија.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

– Богдан и Дарија се запознале преку работа, двајцата се дружат во исто друштво и го сакаат ноќниот живот. Тие брзо се засакаа еден со друг и засега уживаат во нивната врска. Често може да се видат како шетаат заедно низ градот, на прошетки и во ресторани, не ја кријат својата романса – изјавил добро упатен извор за Ало.

Фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ

-Дарија беше во врска со Ненад Алексиќ неколку години. Го чекала додека бил учесник во „Фарма“, а раскинале затоа што таа не сакала да се омажи за него. По неговото учество во Задруга, тие го обновиле контактот, но меѓу нив никогаш немало ништо повеќе од тоа – објаснил за медиумите изворот кој сакал да остане анонимен.

фото принтскрин

Дека тие минуваат се повеќе време заедно го потврдуваат и фотографиите кои Дарија ги објавува на својот профил, а на кои позира со Богдан.

фото принтскрин

Во продолжение уште неколку фотографии од убавата Дарија. Дали е поубава од Цеца?

фото инстаграм/Дарија Азоузи
фото инстаграм/Дарија Азоузи
фото инстаграм/Дарија Азоузи
фото инстаграм/Дарија Азоузи
фото инстаграм/Дарија Азоузи
фото инстаграм/Дарија Азоузи
фото инстаграм/Дарија Азоузи
фото инстаграм/Дарија Азоузи
фото инстаграм/Дарија Азоузи

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close