MAMA

Во Македонија ја дочекавме како кралица– ќе се изненадите кога ќе видите како денеска изгледа познатат Касандра

Актерката покажува слики од семејниот живот на својот Инстаграм профил

Планетарно популарната актерка Кораима Торес стана позната по улогата на Касандра, која беше прикажана во нашата земја во 90-тите години.

Актерката покажува слики од семејниот живот на својот Инстаграм профил, со таа честопати ја воодушевува публиката со предизвикувачки фотографии.

Овој пат Торес позираше во костум за капење, што ја покажа нејзината совршена линија.Иако таа се приближува на 50-годишна возраст, тоа не можеше да се заклучи со нејзиниот изглед, ниту со нејзината енергија.

Покрај неа со голема слава се здоби и  Освалдо Риос  каде го играше главниот лик, кој го освои срцето на Касандра. Денес тој изгледа одлично и има голем број фанови ширум Америка.

Славната Касандра во времето на емитувањето на серија, 1997 година, стана миленичка на македонската публика која со нетрпение ја чекаше секоја следна епизода, за да дознае што ќе ѝ се случа, а по завршувањето на серијата Касандра дури беше и гостинка во Скопје во тоа време.

Според теленовелата Касандра како бебе била продадена во циркус од страна на злобната маќеа, а по 20 години се враќа во нејзиниот град.

Венецуелската актерка, која светската слава ја стекна толкувајќи го ликот на Касандра во истоимената латиноамериканска сапуница, после повеќе од 20 години од емитувањето на популарната серија, изгледа неверојатно!

 

 

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close