Кафе муабет

Во врска сум со мажот на сестра ми и не се каам за тоа- љубовта се раѓа онаму каде не ја очекуваме!

Имено, една жена објави видео на ТикТок во кое дава одговор зошто е во врска со сопругот на нејзината сестра...

Луѓето изневеруваат. И оние кои се во врска и оние кои се во брак. Неверството повеќе не е табу тема  и за жал, честопати можеме да слушнеме како девојка изневерува момче, сопруг изневерува жена, но што направила една жена, тоа ретко може да се каже јавно.

Foto: Profimedia

Имено, една жена објави видео на ТикТок во кое дава одговор зошто е во врска со сопругот на нејзината сестра.

foto printscreen

Да биде работата уште полоша, таа никогаш не спомна дека згрешила или не дај Боже да се покае. Таа дури не ги спомна ниту нејзината сестра и нејзините чувства. Оваа жена прилично ладно и без трошка каење рече дека едвај чекала некој да и го постави тоа прашање.

foto printscreen

“Само чекав некој да ми го постави тоа прашање. Прво, немам сестра. Имам три сестри, но ниту една не ми е вистнска сестра, туку полусестри. И делумно е вистина дека сум мажена за некого кој беше дел од моето семејство но ние не сме официјално во брак.

“И, едноставно, целото семејство се помири со тоа. Тој е некој што го обожавам и за кого би го дала својот живот и сите го знаат тоа. Едноставно, љубовта се раѓа таму каде што најмалку очекуваш “, рече оваа жена.

foto printscreen
foto printscreen

Некои од коментарите се: “Ајде, само вие да се сакате. Проблемот е во тоа што има и трета сестра па можно и тебе да ти се случи истото”: “Неверојатно, немам зборови” се само дел од коментарите.

foto printscreen

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close