Кафе муабет

Водителката Ирена Спировска ГИ ЗАСЕНИ СИТЕ ВО МИНИ ФУСТАН – погледнете како се појави на црвен килим

Годините ништо не и' можат...

Долги години ја гледаме на телевизиските френкфенции, а и со право може да и го доделиме и епитетот најзгодна водителка.

Фото:Фејсбук/Ирена Спировска

Родена и порасната во Скопје, нашата позната ТВ водителка Ирена паралелно со нејзините студии на Институтот за класични студии на Филозофскиот факултет во Скопје почнала и со ангажман во Македонската радио-телевизија.

Фото:Фејсбук/Ирена Спировска

Водителката Ирена Спировска внимава на својот изглед, а тоа го докажува и нејзината витка става. Сведоци сме дека често знае да ги искачува планинските врвови во друштво на своите блиски.

Фото:Фејсбук/Ирена Спировска

Една од најубавите жени кај нас вели дека никогаш нема правено никакви естетски интервенции, а нејзиниот добар изглед го препишува на здравиот живот и на балансираната исхрана.

Фото:Фејсбук/Ирена Спировска

Жените во зрели години и можам да ги разберам некако што се одлучуваат да направат естетски интервенции, но никако не можам да ги разберам младите девојки“, изјавила Ирена во Женски магазин.

  Фото:Фејсбук/Ирена Спировска

Шармантната Ирена Спировска која важи за една од нашите најпознати и најубави водителки ги воодушеви сите со своето последно издание

Фото:Фејсбук/Ирена Спировска

Ирена вчера блеснала како никогаш досега на манифестацијата „Мажи на годимната“, која се одржала во Скопје.

Фото:Фејсбук/Ирена Спировска

Беше облечена во најуникатна креација која совршено ги истакнува нејзините прекрасни нозе.

Ирена во ова прекрасно издание уште еднаш докажа дека нејзините 48 години се навистина само бројка.

Фото:Фејсбук/Ирена Спировска

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close