MAMA

ВНИМАВАЈТЕ: Септември ќе биде најлошиот месец оваа година, за овие 3 знаци

До 22 септември овие хороскопски знаци ќе се соочат со голем број тешкотии

До 22 септември овие хороскопски знаци ќе се соочат со голем број тешкотии

Додека сезоната на Лав беше весела, пријатна и ентузијастична, сезоната на Девица им носи проблеми на одредени хороскопски знаци.

Девицата е симбол на жетвата, а нејзиниот елемент е земјата. Земјата и интуитивна, оваа астролошка сезона служи како потсетник дека есента е скоро зад аголот.

Затоа многу знаци ќе чувствуваат зголемена нервоза, незадоволство, песимизам и ќе бидат предмет на деструктивни импулси.

Имајќи го ова на ум, решивме да ви откриеме зошто Девицата ќе биде особено тешка и предизвикувачка за Близнаците, Вагата и Водолијата, но и како да се справите со хороскопските знаци со вознемиреност.

Близнаци

Ќе бидете многу бучни и склони кон дебата. Бидејќи сонцето во Девица сјае над четвртиот дом, семејство, стабилност и емоционални искуства, веројатно ќе се вознемирите за сите мали работи дома и на работа, и ќе сторите сé што е во ваша моќ да останете организирани.

Полната месечината Риба на 22 август ќе влијае на вашата десетта куќа на наследство, престиж и професионална репутација, донесувајќи затвореност и јасност во вашите односи, но и потребата да се изгради авторитет при работа. Внимавајте на енергијата на Нептун и не ја заборавајте вашата крајна цел.

Добрата вест е дека Меркур ќе влезе во вашата сестринска знака Вага на 5 септември, што ќе ви овозможи подобро да ги видите вашите долгорочни перспективи и да ви помогнат да се зафатите во претприемнички вложувања.

Вага

Сонцето во Девица оваа сезона ќе ја активира вашата мистериозна 12-та куќа на приватност, духовност, интимност, карма и сите работи зад сцената, што значи дека веројатно ќе бидете во интроспективно расположение цело време. Ќе го набљудувате вашето внатрешно јас, и различни мисли постојано ќе доаѓаат до вас.

Оваа сезона со која владее Меркур ќе ви донесе можност да направите чекор назад и да ја промените перцепцијата за многу работи што првенствено се однесуваат на вашиот живот.

Полна месечина во Мистични Риби на 22 август ќе влијае на вашата шеста куќа на здравствени и дневни обврски, што значи дека нешто во оваа област од вашиот живот треба да се препознае или прилагоди. Вашата благосостојба ќе биде главниот фокус оваа сезона, иако на прв поглед нема да изгледа така.

Водолија

Иако е време да уживате во вашата напорна работа и ефикасност, енергијата на Девица ќе ви донесе незадоволство поврзано со самокритика и перцепција за секој детал.

Сонцето во Девица оваа сезона ќе ја разбуди вашата еротска осма куќа на долгови, интимност и трансформација, што значи дека ќе набљудувате колку енергија вложувате во вашите работи, обврски, но и љубов.

Наместо да критикувате сè што гледате и да испрашувате сè што правите, ова е можност да ја прегледате количината на енергија што ја давате во однос на она што го добивате за возврат.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close