Кафе муабет

Вистинска убавица: Погледнете како изгледа мајката на фолк- дивата Цеца!

Освен кариерата, Цеца е позната по својот силен карактер и многу јасни ставови, кои веројатно најмногу и ги должи на својата мајка...

Светлана Цеца Ражнатовиќ, важи за една од најубавите жени на Балканот. Таа постојано предизвикува бура од реакции поради својот атрактивен изглед но многумина не знаат дека всушност нејзината убавина се должи на гените.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Освен кариерата, Цеца е позната по својот силен карактер и многу јасни ставови, кои веројатно најмногу и ги должи на својата мајка.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Мајката на пејачката, Мира Величковиќ, никогаш не се појавила во јавноста или не дала изјави за својата ќерка, и поради тоа многу малку се знае за неа. Цеца честопати ја нагласуваше важноста на поддршката што ја уживаше од нејзините родители, и мајката и таткото Слободан.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

И иако многумина не знаат како изгледа мајката на популарната пејачка, она што се знае е дека г -ѓа Мира е пензионирана наставничка која ги воспитувала своите ќерки многу строго, додека Слободан работел како бравар и трговец. Денес, тие не се само горди родители, туку и горди баби и дедовци,  и прабаба и прадедо на малиот Жељко. За време на венчавката на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, можевме да ги видиме во јавноста,  и во таа прилика се погрижија да се почитуваат сите српски обичаи на венчавката.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Велат дека татко ми штом се родив и за прв пат заплакав рекол: “За жал, се роди пејачка!”

Кога зборував, ги повикував моите родители по име, и се обраќав на мајка ми со Мико – се сеќава Цеца, која има сестра, Лидија. Иако уживаше во целата љубов на нејзината мајка, таа не криеше дека пораснала според многу строгите принципи што ги применувала Мира, пренесува Пулс.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

– Воспитани сме многу строго: точно знаевме што е за девојчиња, а што за момчиња. Се сеќавам, беше лето, долг ден, а ние излегувавме во десет навечер, иако се завршува на полноќ, а мајка ми и сестра ми ми велеа: „Можеш да излезеш во девет, и кога мислам дека си таму, веќе да си тука, ако не ти се допаѓа, за мене е уште подобро, остани дома – еднаш изјави Цеца.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Кога станува збор за физичкиот изглед, оставаме на вас да процените колку сличности има Цеца со нејзината мајка, која исто така важеше за убавица во младоста.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close