Кафе муабет

Вики Миљковиќ откри се за снимањето на Гранд- стави крај на озборувањата, ОВА Е ЦЕЛАТА ВИСТИНА ЗА НОВАТА СЕЗОНА!

Вики кажа дека се е во најдобар ред...

Снимање на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“  веќе започна а Вики Миљковиќ која е дел од жирито истакна дека е задоволна од тоа како помина првото снимање и дека и нејзиното семејство забележало дека и недостигаат колегите.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Одлично помина, засега мирно, нема да кажам два пати, да не се смени нешто. Поголем акцент беше ставен на кандидатите, имавме 21 натпреварувач и за да поминат сите требаше да има пократки коментари. Никој не зедов, немаше добар народњак. Домашните ме задеваа кога ќе влезев во некаква полемика со нив, ми велат „Знаеме дека ти недостига натпреварот, но не мора да се караш дома“ – изјавила пејачката.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Потоа го спомна своето семејство и односот со сопругот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Во нашата куќа Ташко е глава на куќата, тоа се знае, јас сум воспитана патријархално, но двајцата се согласуваме за се и работиме заедно. Не сум човек кој создава ред, имам свој став, но нежна сум и не се карам… Секогаш сум комуникативна и мислам дека немам моменти кога сте станати на погрешна нога. Добрата роба не се расипува и секој ден ми е убав, се случува одредена ситуација да ме изнервира, но тоа ме држи кратко – изјави Вики.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Потоа се осврна на темата приватен бизнис.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Во бизнисот со недвижности се случуваат непредвидени проблеми, имаме многу вработени, секогаш им велам да не ми доаѓаат без решение, а конечните одлуки се на мене, и тука запаѓам во неволја. Ова е потешко. Ние не вложуваме пари, само продаваме директно од инвеститорите, го немаме тој ризик. Понапнато е и подинамично, но јас ја сакам таа работа.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Инаку Вики Миљковиќ пред неколку години заедно со нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ- Ташко решија да инвестираат во станови во елитната населба Белград на Вода и со тоа започнаа нов бизнис.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Во „Папарацо лов“ гледачите можеа да ги видат куќите на познатите, меѓу кои беа и луксузните станови на пејачката Вики Миљковиќ, која за нив искешира голема сума на пари.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Откако ја продала куќата на Бежанијска коса, пејачката се вселила во огромен стан во една од двете кули во овој комплекс.

фото принтскрин

Покрај тоа, купила уште два стана, кои наводно ги издава. Во еден од становите на терасата има џакузи, а оние кои биле во становите велат дека се исклучително луксузно опремени, па се проценува дека инвестицијата не била помала од 1.500.000 евра!

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Споменатата зграда има и базен, а веруваме дека тоа не е единствената луксузна активност во која Вики може да ужива со семејството. Сепак, она што дефинитивно најмногу привлекува внимание е погледот од пространата тераса на целиот град, како и џакузито кое пејачката преку терасата со кран го внесе во станот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Иако направи завидна кариера пеејќи популарна музика, која ја прослави и и обезбеди статус на шоу бизнис и и обезбеди финансии за приватен бизнис, пред извесно време во јавноста излезе веста дека Миљковиќ сака да го остави микрофонот се со цел уште посериозно да се посвети на продажбата и уредување ексклузивни станови како во Србија така и во странство.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Виолета за кратко време постигна голем успех, занимавајќи се со посредување при продажба на недвижен имот и уредување на ентериер. За да може да ја води компанијата, добила дополнителна обука во областа на менаџментот и финансиите и ништо не оставила на случајноста – рече извор близок до пејачката.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Ситуацијата со короната, која трае цели две години, насилно ја одвои од микрофонот и настапите, но имаше што да прави. Кога сфатила дека и оди добро, дека бизнисот се шири и цвета уште повеќе и посериозно навлегла во целата приказна. Запознала нови соработници, потпишала договори, го проширила бизнисот, па стигнала во Дубаи каде има свое претставништво – објаснил изворот за „Ало“.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close