Кафе муабет

Вики Миљковиќ ги напушта ѕвездите на Гранд, од ОВА ЌЕ ЗАРАБОТИ МИЛИОНИ!

Бизнисот со недвижнини цвета...

Пејачката Виолета Вики Миљковиќ, покрај тоа што е пејачка со децении, таа е и директорка на компанија која успешно продава недвижен имот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Имено, на еден Инстаграм профил како реклама се појави фотографијата на пејачката, а во описот на сликата пишуваше дека таа е режисер, но и овластен продавач.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Заедно со нејзината фотографија беа оставени и контакт информации, а очигледно дека Виолета а не нејзиниот сопруг Ташко, стои на чело на фирма која посредува продажба на недвижен имот, каде што цената за квадрат е најскапа во Србија.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Во Белград на вода цената за квадрат може да достигне и до 10.000 евра, додека најевтината е околу 3.000 евра.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Веднаш следеа бројни коментари на социјалните мрежи, особено на Твитер.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

„Нели купи само стан?“, „Вики прво праќа мејлови кога ќе стане“, „Секоја чест“, „Нема леб од пеење, недвижности се недвижнини“, „Вистински директор, браво“ – напишаа твитерџиите.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Да потсетиме, Вики Миљковиќ купила дури три стана во Белград на вода, а оној во кој живее веќе неколку пати го покажала на социјалната мрежа Инстаграм.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Покрај бројните успеси во областа на музиката, Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташко добија и престижно признание во областа на недвижностите, а очигледно им оди се подобро и подобро, а инвестираа и во маркетинг.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Иако Вики Миљковиќ со години важи за една од најбараните пејачки на овие простори но сепак изгледа дека пејачката полека но сигурно се оддалечува од музиката.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Имено деловниот живот на Вики би можел целосно да се промени, со оглед на тоа дека има голем успех како агент за недвижности.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Иако направи завидна кариера пеејќи популарна музика, која ја прослави и и обезбеди статус на шоу бизнис и и обезбеди финансии за приватен бизнис, Миљковиќ сака да остави микрофонот се со цел уште посериозно да се посвети на продажбата и уредување ексклузивни станови како во Србија така и во странство.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Извор близок до фолк ѕвездата, за медиумите вели дека Вики се повеќе се посветува на приватниот бизнис и дека сака целосно да се повлече од сцената.


– Виолета за кратко време постигна голем успех, занимавајќи се со посредување при продажба на недвижен имот и уредување на ентериер. За да може да ја води компанијата, добила дополнителна обука во областа на менаџментот и финансиите и ништо не оставила на случајноста – започнува изворот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Ситуацијата со короната, која трае цели две години, насилно ја одвои од микрофонот и настапите, но имаше што да прави. Кога сфатила дека и оди добро, дека бизнисот се шири и цвета уште повеќе и посериозно навлегла во целата приказна. Запознала нови соработници, потпишала договори, го проширила бизнисот, па стигнала во Дубаи каде има свое претставништво – објаснил изворот за „Ало“.
Иако од 2016 година во неколку наврати најавуваше нов албум, Вики Миљковиќ има издадено само неколку синглови и можеме да ја видиме само како постојан член на жирито и ментор во „Ѕвездите на Гранд“, а изворот наведува дека ги намалила настапите по сопствена иницијатива за да се посвети на бизнисот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Вики има готов албум, но се уште не одлучила дали и кога ќе го издаде. Додека ПР тимот и соработниците ја убедуваат да објави барем една песна, таа не сака да зборува за тоа. Своите настапи ги сведе на минимум, максимално по два часа пее само во големи клубови и дискотеки, по што се повлече од сцената. Менторството во Гранд го остави како нејзина медиумска активност од две причини. Првата е дека е обврзана со договор, а многу го цени Саша Поповиќ, а втората затоа што не сака да ги остави своите кандидати на цедило – вели добро упатен извор.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Вики Миљковиќ ќе соработува со Саша Поповиќ, но не на музички проект. Наводно зградата што Поповиќ ја гради на Бежанијска коса ќе ја уредува фирмата на Миљковиќ и нејзиниот сопруг Ташко. Тие ќе бидат задолжени за ентериерите на становите, но и за изгледот на зградите и парковите околу новата зграда.
Вики Миљковиќ и Драган Ташковиќ Ташко се решени дополнително да го прошират својот бизнис. Бидејќи досега беа само посредници, решија да се обидат во изградба на станбени комплекси. Идејата е да се изгради нова генерација паметни згради кои ќе бидат прилагодени на потребите на современиот човек, јавуваат локалните медиуми.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close