Кафе муабет

Вељко Ражнатовиќ пресреќен: Објави убави вести-се огласи и Анастасија, еве што напиша гордата сестра!

Со Богдана по втор пат ќе станат родители...

Вељко и Богдана Ражнатовиќ вчера ги израдуваа своите фанови, кога на социјалнмата мрежа Инстаграм ја објавија најубавата вест – го чекаат своето второ дете.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Во кругот на пријателите и семејството, кои го снимиле откривањето на полот, Вељко го дупна балонот и открил дека очекуваат – уште едно момче!

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Имено, вчера Богдана и Вељко приредија прослава во природа по повод бременоста и откривањето на полот на бебето, а деталите од забавата завршија на социјалните мрежи.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Сестрата на Богдана, Наташа Родиќ на својот Инстаграм профил покажа како изгледа украсувањето и ја откри локацијата на која се одржа прославата.

фото принтскрин

Балони, модерни табли испошани на англиски јазик, грицки, сето тоа беше на забавата организирана во текот на денот.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

– Со Божја помош за шест месеци доаѓа Крстан Ражнатовиќ. Фала му на Бога и на мојата најдобра сопруга – изјави вчера наследникот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Инаку, Вељко и Богдана го имаат синот Жељко, а како што неодамна изјави овој млад пар, планирале да го прошират семејството.

Гордата тетка Анастасија не можеше да ја сокрие радоста дека ќе добие уште едно внуче па се огласи откако дозна дека нејзиниот брат Вељко и неговата сопруга Богдана ќе добијат уште еден син.

Анастасија на своето инстаграм стори објави видео на кое може да се види како Вељко го дупнал балонот и го открил полот на другото дете, на што напиша:

фото принтскрин

– Бебе број два – а во описот постави и емотикон со сино срце и момче.

Богдана и Вељко одлучија нивниот син, кој ќе се роди за шест месеци, да се вика Крстан, а потеклото на ова име потекнува од грчкиот збор stauros, што значи „крст“.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Инаку, ова име има значење и во нумерологијата, во која луѓето со името Крстан имаат потешка судбина и живот полн со пречки кои бараат голема борбеност и истрајност.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Ова е второ бебе кое го очекуваат сестрите Родиќ. Најпрво Бојана Родиќ откри дека е бремена со второ дете, а таткото Мирко Шијан откри дека ќе добие син, а сега и Вељко и Богдана го очекуваат второто дете исто така син.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ
фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ
фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close