Кафе муабет

“Веројатно вашите жени и ќерки се светици”: Лила бесна на недоличните коментари за прерано починaтатa Маја- Имате ли малку мозок, емпатија?

Водителката не може да си поверува на коментарите кои ги прочита...

Јавноста е во шок и неверување по см-ртта на младата инфлуенсерка и светски позната мејк-ап артистка од Македонија Маја Миа Јанеска.

Фото: Инстаграм/ Маја Миа Ј
Фото: Инстаграм/ Маја Миа Ј
Фото: Инстаграм/ Маја Миа Ј
Фото: Инстаграм/ Маја Миа Ј

Маја беше светски позната шминкерка со милиони следбеници на социјалните мрежи, а беше во врска со познатиот музичар Оми Димпоз.

Фото: Инстаграм/ Маја Миа Ј 

Нејзиното момче преку Инстаграм се прости од неа, а веста први ја објавија медиумите во Јужна Африка каде што Маја живееше и работеше веќе со години.

Фото: Инстаграм/ Маја Миа Ј

„Почивај во мир љубов“- пишува во објавата на познатиот музичар на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Маја Миа Ј

Со оглед на тоа што се појавија и низа недолични коментари, една од нашите најпопуларни водителки Лила Филиповска, се огласи и кажа дека е згрозена од целата ситуација и она што се коментира за некој кој не е веќе меѓу живите.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

-Не знам, веројатно по дома вашите жени и ќерки се светици, зошто очигледно по вашите коментари сите останати се неморални и лесни жени! Не дај боже да е убава и успешна, е тогаш почнува вистински натпревар, кој поОдвратен и позлобен коментар ќе остави! Па уште си се дополнувате ( леле баш така во право си брат…леле што убаво и пиша), мизерии едни мизерни!!! Па добро, вие имате ли барем малку мозок, емпатија… некакво чувство?! Имате ли сeмејства, роднини,колеги, комшии од кои треба барем малку да ви е срам?! Имате ли? Па која е таа состојба на умот да седнете и да пишувате одвратни коментари за некој кој за жал веќе не е меѓу живите, а притоа е млада жена, а освен името ништо друго не знаете за неа! Па она има и родители, семејство кое е во неверојатен шок, преживува трагедија…. Изгубиле дете! Срам да ви е! А одите во црква, се крстите, се молите на бога, слави славите, наредени икони и светци низ куќа…. Безбожници едни !!! Ама да си знаете истиот тој бог ќе ви суди , секому според заслуга!

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Оставете девојката да почива во мир и сочувство до нејзиното семејство за оваа голема и ненадоместлива загуба…, напиша Лила на својот Фејсбук профил.

фото инстаграм/Лила Филиповска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close