Кафе муабет

Важеа за хармоничен пар но дојде крајот: Гога Секулиќ се разведува по 6 години брак- пејачката ја откри причината за разводот!

Потврд дека се разведува...

Познатата српска пејачка Гога Секулиќ се разведува од сопругот Урош. Пејачката неодамна поднела барање за развод од Урош Домановиќ, со кој  беше во брак шест години, во кој добија и син.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Двајцата се разделија пред шест месеци, но само што го започнаа процесот на судски развод. Извор запознаен со врската на пејачката и светскиот шампион во џиу-џицу открива дека тие двајца не живеат заедно две години поради деловни обврски и дека токму разделбата и оддалеченоста влијаеле на разводот.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– По венчавката Гога и Урош живееја во Цирих, каде што тој има спортска академија. Им било совршено, а пејачката поради деловни обврски редовно доаѓала во Белград каде останала еден месец, што не му пречело на нејзиниот сопруг. Од друга страна, не сакаше да се појавува во јавноста и се изнервира кога неговата фотографија се појави во медиумите. Не сакаше да биде дел од шоу-бизнисот. На Гога и беше тешко да балансира, но некако успеа да ги одвои работата и приватноста – открива изворот и додава дека првите проблеми се појавиле на почетокот на пандемијата на коронавирус, пред две години. Гога потоа со синот се преселила во Белград, а Урош останал во Цирих.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– На почетокот одлично функционираа на далечина. Гога одвреме-навреме одеше во Швајцарија, но во Србија доаѓаше и Урош. Сепак, наскоро таквиот начин на живот почна да влијае на нивниот брак, тие често се караа. Немаше љубомора, трето лице, но нивната комуникација стануваше се полоша и полоша – вели изворот и нагласува дека пејачката е максимално посветена на семејните обврски и дека запоставила многу работи.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Ги намали снимањата, настапите и дружењето со пријателите на минимум, па ја испушти кариерата. Помош имала само од татко и и мајка и често завршувала на инфузија поради умор и исцрпеност. Таа стана многу незадоволна и осамена. Кога врската со нејзиниот сопруг станала неподнослива, тие седнале и се договориле дека разводот е најдобро решение и дека не сакаат никој да страда. Детето ќе остане со Гога, а таткото ќе го гледа и ќе помага во се. Се слушаат секој ден, но само поради потребите на нивниот син – заклучува изворот.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Пејачката на својот Инстаграм ги избриша и сите фотографии со сопругот, а реши сега да се посвети на работата и да и се врати на музиката и настапите. Таа најави бројни новитети кои ги подготвува со нов стручен тим од луѓе.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Дека навистна се разведува а не станува збор за шпекулации потврди самата пејачка…

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Точно е дека се разведувам по шест години брак. Јас и Урош се договоривме за се. Нема трето лице, далечината беше едноставно посилна од нас. Наш приоритет е нашиот Василиј Андреј и нашите обврски кон него, така што јас и Урош имаме фантастична комуникација и секогаш ќе биде така – изјави Гога.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Гога и Урош се запознале сосема случајно во Цирих, кога пејачката отишла на пијачка со својата пријателка и колешка Дара Бубамара.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Се запознавме пред пет и пол години, каде што јас и Дара злеговме на пјачка. Дара пееше со другарка ми и во еден момент влезе Урош со заеднички пријател, па отворивме шампањ. Таа рече: „Овој тип е за Гога, видете што изгледа добро“. Го гледав како пие чај, па и реков на сестра ми да го земе бројот од него за да ме однесе на тренинг, тој беше сериозен, не се смееше многу. Василије е негова копија – изјави Гога во една прилика.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close