Кафе муабет

Важат за најубавиот пар во Холивуд: Таа е помлада 20 години и повисока од него, но нивната љубов е посилна од се!

Џејстон и Роузи важат за најубавиот пат меѓу славните личности

Тој важи за еден од најпознатите актери а таа за една од најубавите жени во светот, и заедно се 10 години, а верени се веќе 4 години. Во 2017 година актерот ја побара нејзината рака,  но парот се уште не ја крунисал љубовта со брак.

 

foto AFP

 

Во јавноста се шушкаше дека тие наводно се венчале тајно, но парот официјално не се огласи, бидејќи важат за еден од оние парови кои ја кријат приватноста далеку од очите на јавноста.

 

foto: Reddit

 

На почетокот на нивната врска, двојката претежно излегуваше и се бакнуваше на јавни места,

а сега едвај може да се видат на друго место освен на прошетка со нивниот син.

 

Foto Reddit

 

52 годишниот Џејсон Стејтам и 33 годишниот модел Роузи го имаат тригодишниот син Џек Оскар.

 

foto FreeNews.live

Инаку Роузи Хантингтон-Вајтли е поранешен  ангел на Викторија Сикрет а актерот својата професионална актерска кариера ја започнал на 32 години.

 

foto Pinterest

 

Роузи која во модниот свет е од своите 16 години и Џејсон се познати како еден од најсреќните парови.

 

foto Daily Miror

 

Се запознале во 2010-та година на музички фестивал и иако меѓу нив има разлика од 20 години, и таа е повисока од него 20 сантиметри, нивната љубов се чини дека сега е посилна од било кога, и  тие често пати се прогласувани за најубав и најсексапилен пар помеѓу славните личности.

 

foto Reddit

 

foto Reddit

 

 

View this post on Instagram

 

Они прекрасны? #rosiehuntingtonwhiteley #jasonstatham

A post shared by ⚜????????⚜ (@gllosess) on Oct 31, 2020 at 8:57am PDT

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close