UncategorizedКафе муабет

Бјелогрлиќ открива кога му било најтешко во животот: „Oва прашање на мојата ќерка ме скрши!“

„Освен емоционалните лузни што сигурно ќе заздравуваат долго, долго време, ќе остане врежано едно прашање од мојата ќерка- на кое немав одговор...

Секој родител знае дека една од најтешките работи во животот е кога новороденото дете ќе ви постави прашање на кое немате одговор.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Режисерот, сценаристот и продуцентот Драган Бјелогрлиќ во колумната за пресвртни точки напиша:

„Освен емоционалните лузни што сигурно ќе заздравуваат долго, долго време, ќе остане врежано едно прашање од мојата ќерка- на кое немав одговор.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Во постојан напор да ја убедувам да се обиде да најде причина да остане и да живее во Србија, во еден од многуте разговори, таа ми рече дека не и пречи сиромаштијата и фактот дека е тешко Србија некогаш да биде земја каде повеќето можат да живеат нормално од својот приход.

Таа ми кажа и дека знае дека Кнез Михајлова никогаш нема да биде како Кернтнер Штрасе во Виена, Теразије како Елисејските полиња во Париз и дека навистина се грижи за тоа. Убаво е вака. Таа рече многу убави работи за нас, нашата земја и зошто би сакала да живее токму тука, само една работа ја мачеше…

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Дали сиромаштијата нужно го придружува примитивизмот? Дали општата деградација на вредностите е неизбежна последица на економската заостанатост? Дали примитивците секогаш го „водеа кругот“ овде и пристојните луѓе се поклонија и се обидоа да го изградат својот алтернативен живот?

Преведено на јазик на млад човек:

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

“Дали мојот живот ќе го одредуваат сељачини, тие ли ќе определуваат за мене што е добро, а што не? Дали за нив веќе се резервирани луксузни автомобили и сепариња, а за останатите трамвај, автобус и задимени биртии? Заврши ли таа поделба тато?

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Инаку Драган Бјелогрлиќ е во брак со сопругата Маја со која има две деца, синот Алексеј и ќерката Миа.
Неговата галеничка не сака многу да се експонира во јавноста и посветена е на образованието…
Бјелогрлиќ го чува својот приватен живот далеку од очите на јавноста, но по фактот што синот Алексеј исто така стана актер, многумина се заинтересираа за неговото семејство, па се прашуваа како изгледа и неговата ќерка.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Неговата галеничка не сака многу да се експонира во јавноста и посветена е на образованието.

На јавноста малку ѝ е познато како изгледа Миа Бјелогрлиќ, ќерката на Драган Бјелогрлиќ која има 24 години, а ја доби во бракот со Маја, со која го има и синот Алексеј.

Миа пред неколку години запиша Факултет на политички науки, а несомнено е дека е вистинска убавица.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ
Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Ќерката на Бјелогрлиќ избегнува да се истакнува во јавност, па живее како и повеќето свои врсници – сака да патува, да го поминува времето со пријателите и да се дотерува.
Миа израсна во вистинска убавица Миа личи на својата мајка Маја, која беше манекенка и пред бракот со актерот работеше во Париз и ги красеше светските магазини Ел и Мари Клер.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Тоа што е Миа е убава не изненадува премногу, со оглед на тоа што нејзината мајка неретко ја нарекуваат српската Моника Белучи.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Драган често говори дека тој е горд на неа својата ќерка, а фотографиите кои од време на време ги споделува на социјалните мрежи сведочат за нејзината убавина која ја има наследено од мајка си.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Со Црногорката Маја Баниќевиќ, родена во Никшиќ, Драган Бјелоглиќ се запозна за време на снимање реклама во средината на деведесетите години.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close