Кафе муабет

БУКВАЛНО ЌЕ СЕ НАПОЛНАТ СО ПАРИ: Голем приход за овие два знака во октомври- нека ви е со среќа

Финансиската состојба ќе се стабилизира...

Есента започна а за некој ден доаѓа и октомври, месецот кога започнуваат големи промени, но и силна нестабилност на финансиски план.

фото илустрација

ОВЕН

Месецот октомври ви носи промена во начинот на работење и плаќање. Ќе имате повеќе од кога било потреба да ризикувате и лесно можете да победите на игрите на среќа. Најголем дел од заработката ќе оди преку работа и со голем труд.

фото илустрација

БИК

Во средината на октомври биковите може да се надеваат на нешто подобро а потоа конечно ќе ви се подобри финансиската состојба. На работа ќе имате расправии за платата, но треба да побарате покачување.

фото илустрација

БЛИЗНАЦИТЕ

Октомври е одличен месец за спонзорства и располагање со туѓ имот. Не е исклучено да го решите и наследното прашање.

фото илустрација

РАК

Првата половина на октомври нема да ви донесе никаков напредок, но на крајот на септември конечно ќе заработите повеќе пари. Можно е да добиете пари од странство.

фото илустрација

ЛАВ

Ретроградниот Меркур ве помрачи во септември, расипувајќи ви ги финансиските планови. Сепак, тоа се менува во октомври и може да очекувате заработка врз основа на деловно партнерство.

фото илустрација

ДЕВИЦА

Ќе бидете успешни во октомври. Планетите во Јарец можат да ви донесат приход врз основа на креативна работа. Не е исклучено да започнете независен бизнис. Во октомври не треба да се грижите за парите.

фото илустрација

ВАГА

Марс во Јарец ви носи трошоци поради домот, па ќе има неочекувани трошоци. Не е добар период за купување и продавање недвижен имот.

фото илустрација

СКОРПИЈА

Месецот октомври ви носи нови профити. Паричникот ќе ви биде полн, затоа не грижете се.

фото илустрација

СТРЕЛЕЦ

-Венера во втората куќа што се движи напред ви носи подобра платежна понуда. Ниту во текот на октомври не треба да се грижите за пари.

фото илустрација

ЈАРЕЦ

Поради Сатурн често сте во криза и се плашите да не банкротирате. Сепак, тоа е само период во кој треба да заштедите повеќе.

фото илустрација

ВОДОЛИЈА

Месецот октомври во втората половина ви носи поголема финансиска стабилност. Ќе имate пари, затоа не грижете се.

фото илустрација

РИБА

Јупитер во вашиот знак ви носи успех и среќа на сите полиња. Еден пријател ќе ви направи понуда што не можете да ја одбиете. Можна е пријателска соработка која ќе ви донесе дополнителни пари.

фото илустрација

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close