Кафе муабет

Брена јавно го искритикува помалиот син: Мора ли две одеднаш?

Пејачката ги насмеа сите со коментарот...

По дочекот на Новата година и празниците кои ги помина во снежниот и студен Копаоник, помладиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ, сега повторно побегна од Белград и замина во сончевиот Мајами.

Фото: Инстаграм/ Виктор Живојиновиќ

Судејќи по фотографиите кои ги прикачува на социјалните мрежи, Виктор навистина ужива на ова патување, на кое наскоро ќе му се придружи и атрактивната блогерка Зорана Јовановиќ.

Фото: Инстаграм/ Виктор Живојиновиќ

– Колку спремно ме чекаш – напиша таа под неговата последна објава, која не им беше чудна на придружниците, со оглед на тоа дека одамна се знаеше дека меѓу Зорана и него постои само пријателство.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Но, она што го привлече вниманието на сите е коментарот, на неговата мајка Лепа Брена, која јавно го критикуваше поради фотографијата на која држи два коктели и ги пие истовремено.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

– Па, синко, мора ли две во исто време? – напиша накратко пејачката, која ги насмеа сите, но младиот Живојиновиќ се уште ништо не одговори.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

За потсетување, Стефан Живојиновиќ веќе некое време не живее во вилата на Брена и Боба, а наводно тој тотално се осамостоил и живее во стан.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Од друга страна, неговиот брат Виктор се уште живее со родителите, а неодамна раскина со шминкерката Сандра Миљаковиќ.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

По приказната дека помладиот Живојиновиќ брзо ја заборавил оваа убавица и започнал врска со пејачката Лена Чолак, Сандра на Инстаграм веднаш објави фотографија со новото момче.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Нејзиното ново момче е познат фотограф и режисер на видео, кој работи на големи рекламни кампањи и соработува со голем број јавни личности, а постариот брат на Виктор, Стефан, со кого Немања соработувал и се дружел ги запознал Сандра и фотографот, и така се родила љубовта меѓу нив.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

– Виктор Живојиновиќ се изненади кога виде кој е изборот на Сандра, особено откако беа објавени првите слики од Мексико. Тоа значи дека нивната врска трае веќе некое време, бидејќи по три дена запознавање нема да одат на другиот крај на светот. Виктор го прашал својот брат за што се работи, но факт е дека никој не ја принудил Сандра да стапи во контакт со пријател на Живојиновиќ, па во моментов сите се шокирани од нејзиниот избор. Лепа Брена му рекла на синот да не размислува за тоа и да си го живее својот живот а тој ја послушал и останал во добри односи со Сандра – вели изворот.

Фото Инстаграм/Лена Чолак

Инаку веќе извесен период на големо се пишува дека синот на Лепа Брена е во врска со поранешната „Гранд ѕвезда“ и една од најдобрите пријателки на Анастасија Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/Лена Чолак

– Во јули минатата година Виктор Живојиновиќ ја раскина двегодишната врска со манекенката Сандра Миљаковиќ и сакаше извесно време да биде сам. По неколку месеци му се случи нова љубов – вели близок пријател на Виктор и открива каде синот на Брена ја нашол својата нова девојка.

Фото Инстаграм/Лена Чолак

– Виктор и Лена се сретнаа неколку пати на заеднички приватни прослави, каде што беше ангажирана да пее. Веднаш му се допадна, но дури неодамна реши да и пријде и да и признае дека сака врска со неа. Лена му рекла дека и таа има симпатии кон него и така започна се …

Фото Инстаграм/Лена Чолак

На Виктор му се допаѓа колку е Лена амбициозна и спонтана, особено му е драго што кариерата не ја гради врз скандали. Не се надевал дека и таа ќе се појави на настанот на кој бил тој, па кога ја видел многу се израдувал – изјавил извор за „Стар“.

фото инстаграм/ Виктор Живојиновиќ

Исто така, како што понатаму се наведува, Лена и Виктор се во тајна врска, бидејќи тој наводно не е подготвен да и каже на мајка си дека се гледа со неа судејќи по тоа што таа наводно го поддржува неговото помирување со Сандра.

фото инстаграм/ Виктор Живојиновиќ

– Тој веднаш тргна во акција. Тие наздравуваа цела вечер, се смееја, а по настанот заедно со останатите од друштвото продолжија да се забавуваат. Колку што знам тие се во некоја тајна врска која се уште ја кријат бидејќи Виктор не смее да и каже на Брена дека се гледа со пејачката. Таа се уште навива да се смири со Сандра бидејќи ја засакала како ќерка – завршува изворот за „Стар“.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close