Дом и семејство

Брена откри голема семејна тајна: Ова никој не го знаеше- еве кој од синовите најмногу троши а кој е најпроблематичен

Тие се хармонично семејство...

Музичката ѕвезда Лепа Брена гостуваше во емисијата Ami G кај Огнен Амиџиќ и по тој повод откри бројни интересни факти од нејзиниот приватен живот.

фото инстаграм/Лепа Брена

Водителoт имаше интересни прашања за Брена, па дознавме кој најмногу троши кај Живојиновиќ, кој најбрзо се лути, а кој е најпроблематичен.

фото инстаграм/Лепа Брена

На прашањето кој троши најмногу, Брена откри дека сепак тоа е нејзиниот најмлад син Виктор.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Пред една, две или три години синовите престанаа да ги користат нашите картички, Филип, се разбира, многу порано. Сите работат, имаат фирми, многу се трудат, но Виктор сепак знае да ме потсети. Кога ќе добијам порака за трансакција на мојот телефон, знам дека мојата картичка е кај него сигурно.

фото инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Боба и Виктор се импулсивни, а Филип, Стефан и Брена, според неа, ја смируваат ситуацијата.

Таа откри и кој е најемотивен и колку често знае да пушти солза.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

– Јас сум таа што плаче, плачам на концерти, на филмови, кога читам книга, кога гледам серија. Секогаш плачам од голема количина на нежност и љубов, кога добивам или кога гледам на телевизија дека некој покажува љубов и внимание, мислам дека некако необично е овде на Балканот да покажеш дека сакаш некого, колку си внимателен и јас сум првата што плаче – призна таа.

фото инстаграм/Лепа Брена

-Кој најмногу сака да јаде и зошто Боба? – праша водителот.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Ова повеќе не е точно. Патувајќи, пробувајќи секаква светска храна, сите станавме гурмани, но откако децата се разделија, немаме време повеќе да поминуваме заедно, сега ми недостига, но сите сме гурмани – изјавила Брена.

фото инстаграм/Лепа Брена

Таа додаде дека уживаат во семејната хармонија, особено со нивниот внук Александар, кој го разгалува целото семејство, а единствените проблеми што ги прават се нивните кучиња, кои, како што вели, не слушаат ништо.

фото инстаграм/Лепа Брена

Брена отсекогаш била грижлива кон своите наследници, исклучително заштитнички се однесува кон нив, но во една прилика откри дека повеќе не ги контролира како порано.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Она што требаше да се контролира, се контролираше во текот на растењето. Сè до 21, 22 години, кога требаше да им се помогне да се пронајдат себеси и да се насочат, рече Брена а грижата за децата ја спореди со грижата за растенијата.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Отсекогаш мислев дека детето е како младо дрво кое кога го садиш го врзуваш до два дрвени столба и потоа го врзуваш со конец, за да не го привлекува премногу од двете страни. На тоа дрво или на тоа дете треба да му се даде љубов, сила, мотив да издржи се што ќе му донесе животот. Не можеме да ги заштитиме нашите деца од падови, но важно е да ги научиме да станат. Во моментот кога стануваат стабилни и силни, родителите се смируваат – рече Брена за „Гранд магазин“ и не крие дека гледањето со текот на времето станало поретко, но дека јавувањата се секојдневие.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

-Редовно им се јавувам, да видам како се, како се, да имаме добра комуникација. На детето треба да му се даде се што му треба, а во моментот кога ќе ги рашири крилјата и ќе посака да одлета од гнездото, тоа значи дека како родител сте успеале да му дадете се, за да оди сам по својот пат– заклучи пејачката.
-Нашите деца пораснаа, тие сега се мажи кои се занимаваат и со бизнис, и јас сум исклучително горда на тоа – рече таа.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close