Кафе муабет

Бремената Бојана Родиќ во костим за капење, а Шијан плива со малиот Жељко – „гори“ интернетот!

Tета снима, а тетин се грижи за бебето!

Судејќи според снимките кои ги објави пред извесно време Бојана тие се многу подготвени за новата улога…

Бојана Родиќ е во седмиот месец од бременоста, па таа и нејзиниот избраник Мирко Шијан наскоро ќе станат родители на момче.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Судејќи според снимките кои ги објави пред извесно време Бојана тие се многу подготвени за новата улога.

фото Инстаграм

Имено, Бојана и Мирко уживаа во Тител, а таму неможеа да одолеат на преслаткиот наследник, па се погрижија за малиот Жељко Ражнатовиќ.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Шијан го искористи убавиот и сончев ден за да ужива и да плива во базенот со најмладиот член на семејството Ражнатовиќ.

фото инстаграм

Бојана сними сè и ги сподели магичните моменти на својот Инстаграм профил, и нема сомнеж дека навистина уживаа.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Мирко објави и фотографија на која се гледа Бојана во костим за капење, со трудничкиот стомак во преден план.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Шијан ја држи во рацете идната мајка на неговото дете, а како што изјави претходно Гоца Божиновска, тие планираат нејзиниот внук да го крстат Зоран, како што се викал и таткото на Мирко.

фото инстаграм
фото инстаграм

За потсетување на Божиќ годинава парот реши да ја сподели убавата вест со јавноста па тогаш пејачката рече дека е пресреќна што ќе стане баба а за Бојана во секоја прилика вели дека прекрасна снаа, добро воспитана девојка, вредна и која не мирува дури ни во бременоста.


– Бојана е активна бремена жена. Иако нејзиниот стомак сега е многу голем, таа се однесува како порано. Таа оди на прошетка, излегува со своите сестри, не пропушта семејни прослави. Па, ја видовте на првиот роденден на внукот Жељко, таа е како чигра – изјави извор за „PulsOnline.rs“.

foto instagram

– Иако поединци злонамерно коментираат дека Бојана богато се омажила, иако тие двајцата сè уште не се во брак, секој што ја познава знае дека таа не е од таа приказна. Нивното семејство секогаш живеело добро и ништо не и недостасувало ништо ниту на неа ниту на нејзините сестри.

фото инстаграм
фото инстаграм

– Воспитани се уште од рана возраст за да го ценат секој динар, а ако поминете низ Тител, сите ќе ви кажат колку се вредни девојките. Тие секогаш им помагале на своите родители, дури и кога имале многу обврски околу факултетот – додаде изворот.


„Слушам како некои луѓе велат дека се напудриле и излегуваат надвор. Па, што е важно?! Која млада девојка не сака да се средува?. Но, разликата е во тоа што тие секогаш знаеја како да ги засукаат ракавите и да помогнат во сè, освен во оние типично машки работи.

– Откако е со Мирко, Бојана исто така секогаш доаѓаше во Тител да им помогне на своите родители. Сега, поради бременоста, се разбира, никој не може да го очекува тоа од неа. Сепак, и покрај тоа што Мирко е доброситуиран таа сепак сака да има свој динар, па склучи договор со неколку брендови што ги рекламира на социјалните мрежи – продолжува изворот.

фото инстаграм
foto instagram

– Ја следат околу 50 илјади луѓе и медиумите постојано пишуваат за неа, па не е ни чудо што и испраќаат толку многу работи за рекламирање. Во исто време, таа е многу убава девојка, па ја следат и клинки. Ете, на неа ништо не и фали со Мирко, но кога ќе се навикнеш на својот динар од мали нозе, тогаш тоа никогаш не се менува – заклучи изворот.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close