Кафе муабет

БРЕМЕНАТА БОЈАНА БАРОВИЌ СПОДЕЛИ ЕМОТИВЕН МОМЕНТ! Сопругата на Роквиќ објави фотографија и покажа кој и го бакнува трудното стомаче: Никој не го сака како ТОЈ! (ФОТО)

Со нетрпение го чекаат третото дете...

Симеон Роквиќ, синот на Бојана Баровиќ и Никола Роквиќ, ги воодушеви сите со еден потег на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

Имено, Бојана покажа како нејзиниот син го бакнува нејзиниот труднички стомак. Овој трогателен семеен детал манекенката го сподели со своите следбеници и ги насмеа сите.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

– Никој не го сака овој стомак како него – духовито напиша Бојана, а сите коментираа колку е прекрасно што едно момче е толку грижливо и емотивно.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

Инаку, манекенката и пејачот Никола Роквиќ го чекаат своето трето дете, а неодамна го открија и полот на бебето. Парот откри дека чека девојче.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

Третата бременост е поинаква

Манекенката Бојана Баровиќ, сопруга на пејачот Никола Роквиќ во моментов е во блажена состојба а на почетокот на бременоста реши да открие со што се бори во третата бременост.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

– Некои од вас забележаа дека во изминатиот месец или повеќе не сум била најактивниот член на оваа заедница, а причина за тоа беше убавината на првото тромесечје – мачнините. Овој пат ме дочека неподготвена бидејќи се гордеев со себе, со оглед на тоа дека првите две бремености беа многу подобри во овој поглед – напишала на почетокот.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

– Но, ова ви го пишувам од друга причина, а тоа е моја опсервација и начинот на кој се справив со тоа. На самиот почеток западнав во фаза на препуштање и буквално не можев ниту една обврска (освен децата) да ја извршувам како што треба. Тоа траеше кратко, бидејќи сфатив дека тоа е и еден вид борба и моментална ситуација во која не смееме така лесно да се предадеме – додаде таа.

Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ

– И иако мојата мачнина не престана од тоа сознание, нивниот континуитет престана и мојата глава повеќе не се занимаваше само со тоа! Барем за кратко успеав да излезам од таа состојба и да правам други работи и некако да научам да функционирам и да се снаоѓам со оваа, за среќа краткотрајна состојба… Знам дека има многу од вас кои сте во оваа иста прекрасна состојба, со понекогаш не толку прекрасно секојдневие и баш ви пишувам со надеж дека барем понекогаш ќе си помогнам – заклучи Бојана.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

Тој најде утеха во верата…

Никола Роквиќ неодамна ја шокираше целата јавност, кога призна дека има голема желба да се замонаши.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

Неговата сопруга Бојана Баровиќ го поддржа во таквата одлука, што е показател колку е цврст нивниот брак.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

Како гостин на Марина Рајевиќ -Савиќ во емисијата „Додека спијат ангелите“, Никола искрено проговори за тоа колку му е важна верата.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

Роквиќ објасни и колку вербата во Бог му помогнала во еден од најтешките моменти во неговиот живот, кога тој и Бојана размислувале да се разведат:

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

– Пет години живееме на релација Србија-Америка. Трпеше мојата работа овде, нејзината таму, па имаше кавги во врската. Рековме во еден момент дека ќе се разделиме. Ми беше тешко, а се мачевме многу. Потоа повторно ми се појави тоа чувство на убавина. После сфатив дека тоа е благодет. Внатрешен глас ми рече да продолжам да го читам Новиот завет. Го отворив Евангелието по Лука, раѓањето на свети Јован Крстител во Белград. Ја најдов на Централните гробишта. Одам таму и таму е наметката на Света Петка. Два петока отидов да пеам со луѓе во црква. Се молев пред иконата на Света Петка и Свети Јован Бог да не спои мене и Бојана, да ја немаме повеќе таа дистанца – искрено изјави Никола и откри засега непознати детали.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

-Не знам зошто тогаш реков: „Боже, би сакал Бојана да е трудна, да се собереме на едно место и повеќе да не се разделуваме“. Во еден момент реков дека Бог постои само ако Бојана е бремена. Таа подоцна доаѓа од Америка и ми дава подарок. Додека го земав, под подарокот ми подаде рака и тест за бременост. Тогаш бев шокиран! Не можев да кажам ни збор. Значи, Господ постои, а од друга страна ми се исполни големата желба. После неколку дена Бојана ми кажува дека сонувала жена во црно, дека дошла да и каже да не се грижи и дека се ќе биде во ред. Тогаш и кажав дека е Света Петка. Леона подоцна ни се роди на денот на Света Петка Трнова, а ја крстевме на Света Петка Српска – рече Никола.

фото инстаграм/Бојана Роквиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close