Новости

БРЕМЕНАТА АНА СЕВИЌ ЈА ПОКАЖА ДЕТСКАТА СОБА: Невиден раскош и елеганција- сите зборат за овој детал

Ана Севиќ повторно ќе стане мајка на девојче

Пoзнатата српска пејачка, Ана Севиќ ситно брои до породувањето.

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

Пејачката среќната вест за бременоста уште на самиот почеток  ја објави на својот Инстаграм профил и порача:

„Изненадување! Чекаме генетско здраво девојче! Ви благодарам на сите на честитките и убавите желби“.

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Таа од бракот со Дарко Лазиќ ја има ќеркичката Лорена, а сега повторно ќе стане мајка на девојче.

Денеска Ана Севиќ реши да ја покаже детската соба на нејзината миленичка, и сподели фотографија со фановите.

Имено речиси сите знаат дека таа има елегантен и префинет вкус, па таква е и собата за нејзината ќеркичка.

Пејачката Ана Севиќ, која е пред породување, секој слободен момент и го посветува на својата ќерка Лорена и се обидува да и ја исполни секоја желба.

Речиси секој би искоментирал дека детската соба на малата Лорена, изгледа како оние на принцезите од бајките.

На подот има кружен тепих на кој е насликана самовила под која е испишано името на Лорена. Поголемиот дел од собата е окупирана од прекрасна куклена куќа за која сонуваат многу девојчиња, каде преовладува розовата боја.

Ана Севиќ е во врска со Даниел Недељковиќ

 

Поранешната на Дарко Лазиќ  и нејзиниот сегашен партнер Даниел наскоро ќе го прошират своето семејство, и ќе добијат ќерка. Парот долго посакувал дете но тоа не им успевало.

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ
Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

Пред извесно време , Ана имаше многу турбуленции особено со нејзиниот поранешен сопруг пејачот Дарко Лазиќ, но пејачката реши да не паѓа на провокациите и да ужива во своите труднички денови.

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

Од фотографиите кои ги споделува на својот Инстаграм профил, може да се каже дека пејачката е среќна како никогаш до сега.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Многумина коментираат дека едноставно блеска во бременоста.

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Ана Севиќ и нејзиното момче Даниел Недељковиќ наводно ќе се венчаат на пролет идната година, дури откако ќе се породи.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

– На Ана и Даниел во моментов единствено им е важно бременоста да помине во најдобар можен ред. Свадбата ја планирале и пред да дознаат дека пејачката е бремена, но коронавирусот им ги помати плановите и ги натера да ја одложат за наредната година, вели извор близок до двојката.

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Како што пред неколку месеци беше објавено во медиумите, наводно Ана, изјавила дека ќе го земе презимето на Даниел, но во јавност поради работата и натаму ќе се претставува како Севиќ.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close