Кафе муабет

БРАТОТ НА НОВАК ОТКРИ ШТО НАЈМНОГУ ГО НЕРВИРА КАЈ ТЕНИСЕРОТ: Идната снаа откри како се согласува со Дијана Ѓоковиќ

Откри кој и е омилен член од семејството...

Ѓорѓе Ѓоковиќ, помладиот брат на број еден тенисерот во светот Новак Ѓоковиќ, гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“ со неговата девојка Сашка Веселинов.

фото принтскрин/Ѓорѓе Ѓоковиќ

Помладиот брат на Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе Ѓоковиќ, гостуваше со неговата девојка, водителката Сашка Веселинов во емисијата „Амиџи шоу“.

фото принтскрин/Ѓорѓе Ѓоковиќ

Тие двајца откриле дека се заедно речиси една година, а потоа Огњен ја прашал Сашка кој и е омилен член на семејството Ѓоковиќ.

фото принтскрин/Ѓорѓе Ѓоковиќ

– Па, тоа мора да е мајка Дијана – рече Сашка, а потоа Ѓорѓе го прашаа што најмногу го нервира кај неговиот брат Новак:

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

– Тоа што доцни, точен е на натпревари и тренинзи, но приватно доцни и нема оправдување. Постојано доцни – изјави Ѓорѓе во емисијата „Амиџи шоу“.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Медиумите долго време шпекулираа за врската на убавата водителка и братот на Ноле, а како што шпекулираа двајцата живеат заедно веќе извесно време и ништо не може да им ја наруши љубовната идила.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Бидејќи целото семејство Ѓоковиќ ја запозна избраничката на Ѓорѓе, многумина се прашуваа дали наскоро ќе ја официјализираат врската. Но, и двајцата молчат за тоа, а по шпекулациите дека во нивниот дом ќе дојде уште еден член, Сашка реши да зборува за бременоста и да разјасни за што се работи.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Имено, Ѓорѓе и неговата нова девојка планираат да купат куче, па тоа ќе биде нов член на нивното семејство.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Атрактивната манекенка и водителка веќе има едно домашно милениче, папагал, а кучето ќе им биде верен пријател, со оглед на тоа што го посакуваат долго време.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

– Не сум бремена, планираме да купиме куче – заклучи Сашка.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Ѓорѓе и Сашка до сега ја држеа врската подалеку од очите на јавноста.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Братот на Новак и неговата девојка се запознале преку заеднички пријатели и живеат заедно во луксузна населба во Белград.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Сашка, која работи како водителка на спортска телевизија, ја запозна пошироката јавност во 2017 година кога беше избрана за прва придружничка на натпреварот за Мис Ју.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Таа е многу активна на Инстаграм, каде ја следат повеќе од 20.000 луѓе, а секојдневно објавува свои фотографии, а следбениците ја опсипуваат со бројни комплименти.

фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм
фото Сашка Веселинов/Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close