Кафе муабет

Бразилка од која ќе ви застане здивот: Ова е девојката на средниот брат во семејството Ѓоковиќ- таа е следна која ќе го носи славното презиме

Ретко се појавуваат во јавност...

Откако Ѓорѓе Ѓоковиќ пред Бог се заколна на вечна љубов на шармантната водителка Сашка Веселинов, Марко Ѓоковиќ останува единствениот неженет од тројцата браќа.

Фото Ata Images

Тој, како и останатите членови на семејството присуствуваше на овој важен настан во придружба на својата избраничка, па, којзнае, можеби околностите ги инспирираа со некои идеи.

фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ

Во секој случај, беше убаво да се види Марко бидејќи додека другите членови на неговото семејство ги гледаме горе-долу постојано, средниот брат на семејството Ѓоковиќ е убедливо најмалку достапен за пошироката јавност и живее во Шпанија со години.

фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ

Свадбата на Ѓорѓе Ѓоковиќ затоа беше можност да го видиме во Белград. За него, како и за сите други од семејството Ѓоковиќ, ова беше незаборавен ден, па дефинитивно имаше причина за насмевките кои постојано ги споделуваше со насобраните фоторепортери. Друга, речиси подеднакво важна причина беше неговата убава бразилска девојка Летисија Тесаро.

Ata Images

Марко и Летиција живеат заедно во Марбела и долго време се во хармонична врска, а венчавката на Ѓорѓе Ѓоковиќ беше ретка можност за неа да го посети Белград.

Ata Images

Тесара по професија е дизајнерка и е посветена на уметноста, а својот партнер го поддржува во кариерата која ја постигна на Тениската академија во споменатиот шпански град.

Ata Images

Бидејќи тој не е премногу експониран во јавноста, многумина беа заинтригирани од неговиот приватен живот.

фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ

Познато е дека живее во Марбела, Шпанија каде успешно ја гради кариерата на тениската академија. Неговото срце со години ѝ припаѓа на бразилската дизајнерка Летисија Тесари.

фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ

Тој беше поврзуван со тенисерката Каролина Вознијацки, но оваа врска никогаш не беше официјално потврдена.

фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ

Марко на својот Инстаграм профил често објавува фотографии со своите браќа на кои се гледа колку се блиски.

фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ

Она што е познато е дека сите тројца ја делат страста за истиот спорт.

фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ

Марко во една прилика изјави дека постојано бил во сенка на Новак а тоа му пречело.

фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ

– Многу страдав затоа што целата своја среќа ја засновав на сонот да постигнам успех на теренот, а тој не дојде. Како тоа да не беше доволно, јас покрај себе имав лице кое го постигна тоа, мојот брат Новак и бев опседнат да го постигнам истото. Сепак, резултатите не дојдоа и секој ден бев се повеќе и повеќе несреќен. Може да се каже дека буквално се изгубив истакна Марко.

фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ

– Не можев повеќе да издржам. Бев во многу лоша состојба и не дозволував да го изразам тоа затоа што не сакав другите да мислат дека сум толку слаб. Ова е, за жал, вообичаено. Многу луѓе кои страдаат емоционално го кријат тоа затоа што се срамат. Се обидував да ги сокријам чувствата се додека не пристигнав на теренот. Целата болка и гнев што се наоѓаше на теренот не можеше да се сокрие. Она што сте во животот може да се види на тениското игралиште – изјави Марко Ѓоковиќ и посочи дека сега сето тоа е зад него.

фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ
фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ
фото инстаграм/Марко Ѓоковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close