Кафе муабет

Босанската Ким Кардашијан стана мајка- нема да верувате како изгледа неколку дена по бременоста!

Откри и дека на девојчето му го дале името Данин...

Сабина Тубиќ, во јавноста позната како босанската Ким Кардашијан, стана мајка.

фото инстаграм
фото инстаграм

Босанска инфлуенсерка Сабина се оствари во улогата на мајка пред неколку дена и роди здраво девојче.

фото инстаграм
фото инстаграм

Таа на Инстаграм објави фотографија од своето прво бебе со сопругот Дино Тубиќ, а откри и дека на девојчето му го дале името Данин.

Патем, парот живее и работи во Дубаи.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Сабина има над милион следбеници само на Инстаграм и доби бројни честитки откако објави дека стана мајка.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Нејзините фанови беа пресреќни а позитивни коментари за мајката не престануваат да доаѓаат од сите страни.

фото инстаграм

За неа е познато дека нејзиниот животен пат воопшто не бил лесен и неодамна призна дека со години трпела насилство од врсници и дека децата на училиште ја малтретирале поради нејзината дебелина.

“Бев дебела, имав првут во косата, не изгледав како убавите девојки со права коса и светли очи. Затоа станав предмет на врсничко насилство на училиште. Децата ме нарекуваа со грди имиња, ми зборуваа многу непријатни работи. Доаѓав секој ден со плачење дома “.

фото инстаграм
фото инстаграм

“Мајка ми го забележа тоа, па решив да и кажам што се случува. Камен ми падна од срцето. Еднаш се враќав со автобус дома од музичкото училиште, а групата што седеше позади мене почна да ме задева. Фрлаа со хартија по мене и ме нарекуваа со разни погрдни имиња, а најгласно беше едно момче. Сите во автобусот се смееја. Во еден момент се свртев и реков: „Добро, јас сум тоа што сум, а ти си како сламка’ ”, вели Сабрина и додава дека моментот кога сфатила дека може да се одбрани од малтретирање целосно и го променил животот.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close