Кафе муабет

БОЛНА ИСПОВЕД НА ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША: Изгубив две бебиња поради стрес

Не се откажа ниту кога и беше најтешко...

Во јавноста долго време се шпекулираше за бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, а популарната пејачка постојано ги демантираше наводите за кризата во нивниот брак a неодамна откри и колкав стрес преживува.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

ЈК пред девет години одржа голем солистички концерт на Ушче, а после тоа пејачката истакна дека доживеала вистинска тортура.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша откри дека на неа влијаеле сите напис против неа, во тоа време дека пеела пред мал број луѓе, дека било празно, дека се подарувале билети, како и многу други работи.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Она што никој не го знаеше е дека овој стрес доведе до тоа Јелена да доживее дури два спонтани абортуси.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

– За две години изгубив две бебиња поради стрес. Сета таа количина на безумна омраза и зло, завист и злоба, ме погоди онаму каде што бев најслаба. Србија мене ми уби две невини суштества и тоа никогаш нема да и го простам. Кој вообичаено би простил? – рече еднаш Јелена.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Пејачката истакна дека секогаш се трудела и продолжила да го прави тоа.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Тоа е затоа што јас сум првенствено професионалец, а потоа и многу горда како личност. Пеам и танцувам кога ме боли, кога сум болна и кога не можам – морам. Поради вас, затоа што ве сакам и го почитувам фактот што поради мене доаѓате на моите настапи и плаќате билети.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Сепак едно е сигурно дека Јелена каде и да се појави не може да остане незабележана.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Таа цели 27 години гради успешна кариера. Уште од самиот почеток мислењата за неа се поделени, некој ја сака, некој не, но таа е секогаш во центарот на вниманието.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Во својата долга кариера таа никогаш не се откажала и покрај тешките моменти и разните скандали. Таа важи за модна икона на овие простори и често поставува нови трендови.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Неодамна таа објави фотографија на која позира во раскошен цветен фустан, а под објавата ја отвори душата и призна колку тешки, но и успешни биле изминатите години и им се заблагодари на своите фанови за сета поддршка.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

-Денес славам 27 години од мојата кариера! Што преживеавме и доживеавме сите заедно, драги мои… Успеавме, нели? А најдоброто допрва доаѓа! Многу сум среќна што наскоро ќе го слушнете мојот нов албум и се што ви подготвивме… Го заслужувате тоа бидејќи бевте со мене сите овие години а јас знам да го ценам тоа, напиша таа.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Да, славам 27 години кариера. На денешен ден излезе албум за кој мајка ми позајми пари за да ми го исполни сонот. Таа веруваше и не погреши. За првите ТВ појавувања немав што да облечам, немав ниту за хулахопки, но бев решена да се соблечам и да успеам. Ниту една секунда не се посомневав. Колку борба, мачење, напади, неправда, болка, солзи, паѓање и подигање, додаде Карлеуша.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Овие 27 години беа Viva la diva и All about diva, а сега доаѓа Алфа. Не знам обично, не знам мирно. Чудна сум и бурна, вечно неразбрана, но секогаш своја. Ви благодарам за првите 27 години патување“, заклучи Јелена.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close