Кафе муабет

Богдан Срејовиќ бесен на Саша: Еве зошто мајката и Ковачевиќ не беа на роденденот на Искра!

Не сака Саша дај а нарекува Искра негова ќерка...

Зорана Тасовац, поранешната сопруга на Богдан Срејовиќ, сегашното момче на Цеца и Саша Ковачевиќ наводно не присуствувале на роденденот на Искра поради несогласувања.

фото инстаграм/Саѓа Ковачевиќ

Имено, се шпекулира дека прославата ја организирале Цеца Ражнатовиќ и Богдан Срејовиќ.

Пејачката Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот партнер Богдан Срејовиќ и приредија изненадување на неговата ќерка Искра за нејзиниот седми роденден.

фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ

Она од што сите беа изненадени е тоа што на прославата не присуствуваа мајката Зорана Тасовац и нејзиниот партнер Саша Ковачевиќ со кој живее Искра.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

– Ќерката на Богдан Срејовиќ доби бајковита роденденска забава во престижен ресторан, а на прославата, покрај нејзините пријатели, присуствуваа и пријателите на нејзиниот татко. Ќерката на Богдан Срејовиќ и Зорана Тасовац беше причината поради која нејзините родители одржуваа добри контакти со години, за што јавно проговорија и Богдан и Саша. Но, Богдан се нервирал што Саша постојано ја спомнувал ќерка му на интервјуа и ја нарекувал своја, па за тоа го обвинувал, по што односите се заладиле – вели за Свет извор близок на Срејовиќ.

Од почетокот на нивната врска, Саша има блиски односи со Искра, а во една прилика изјави дека ја гледа како своја ќерка.

фото нови.ба

– Со неа се однесувам како вистински татко во секој поглед. Не ја носам на шопинг, мајка ми е задолжена за тоа, но ништо не ми е тешко. Одамна сум подготвен да станам татко и ќе бидам најсреќен кога тоа ќе се случи. Верувам дека кога ќе дојде вистинското време, ќе се случи и тоа – изјави неодамна Саша.

Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ
Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ
Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ
Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

Тој во интервју за Блиц пред Нова Година ја нарече Искра своја ќерка и рече дека е пресреќен што конечно таа ќе присуствува на негов концерт.

Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

„За мене е големо задоволство што ќе пеам во мојот град. Белград за прв пат ќе има добредојде на брегот на Сава на отворено и навистина ќе има посебен шарм за секој што ќе дојде. Мило ми е што по неколку години ќе можам да се дружам со белградскиот пулика. Најмногу сакам да ги поминувам празниците со семејството, па затоа ми е од непроценливо значење што ќерка ми ќе биде првпат на мојот концерт. А за неа тоа секако ќе биде ново искуство“ – изјавил популарниот пејач за „Блиц“.

фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ
фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close