Кафе муабет

Богдана Ражнатовиќ има идеална шминка за летни свечености- овие мали трикови ќе ви помогнат да изгледате убаво како снаата на Цеца

Сака минимална шминка...

Со оглед на тоа дека сезоната на летни свадби одамна е започната, дамите бараат совршен аутфит, но и инспирација за шминкање за вакви свечени пригоди.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ
фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

 

 

Оваа сезона ексцентричноста е во фокусот кога станува збор за аутфитите, а кога ќе се одлучите за таков изглед, сè што сакате е минимална, романтична шминка, за да и дадете посебен тон на вашата комбинација.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ
фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Токму за вакво нешто се одлучи Богдана Ражнатовиќ, која може да ви послужи како инспирација за совршена шминка за летните свадби.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Изедначениот тен, ненагласените контури и минимална сенка се совршена основа за истакнување на најубавите работи на лицето. Во случајот на Богдана Ражнатовиќ, бордо ајлајнер ги истакна нејзините светли очи.

фото инстаграм/принтскрин

Месо бојата на усните и малку хајлајтер го комплетираа изгледот на Богдана Ражнатовиќ, кој е совршен за секоја комбинација, правејќи ја романтична и елегантна.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Инаку Богдана Родиќ во 2018 година успеа да биде во центарот на вниманието од јавноста, поточно откако почнаа медиумите да пренсуваат дека се забавува со Вељко Ражњатовиќ.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Изгледот на Богдана се коментира каде и да се појави. Како што Богдана и Вељко донеле одлука јавноста што повеќе да ги гледа заедно, а госпоѓата Ражнатовиќ ретко ги користи социјалните мрежи, по свадбата и породувањето, и за Богдана малку се знае.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Иако е во центаротт на вниманието, таа целосно му се посвети на синот Жељко и е голема поддршка на сопругот.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Меѓутоа, госпоѓа Ражњатовиќ е несудена кошаркарка.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Била дел од јунијорската репрезентација на Србија во Вуковар во 2013н година освоила бронзен медал на првенството во Европа.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Иако важи за убавица, Богдана во една прилика направила ситна естетска корекција – зголемување на устата. На 18 роденден нема да ја препознаете.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Вељко Ражњатовиќ среќен е што Богдана е неговта избраничка и тој изјави дека наскоро можеби повторно ќе ја израдуваат јавноста со нова принова.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

„Работиме на тоа. Јас би сакал да имаме 5,6 деца. Сите Срби треба работиме на наталитетот за да исчезнеме како народ“, вели Вељко.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Тој откри и каква е Ражнатовиќ како баба.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

„Таа е многу внимателна, го разгалува Жељко повеќе од мене и Богдана. Ние сме малку построги. Ќе го пратиме детето кај Цеца на два дена и ќе се врати разгалено. Со мене не беше толку попустлива“, вели боксерот.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Инаку, Вељко и Богдана впловија во брачните води во 2019 година, а во 2020 стана родители на синот Жељко.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close