Кафе муабет

Богат си кога ќе го створиш ова: Луна Џогани со емотивна посвета ги разнежни фановите!

За краток временски период им се случија многу убави работи и со задоволство зборуваат за тоа, а честопати споделуваат емотивни фотографии со своите обожаватели преку социјалните мрежи...

Луна Џогани и Марко Миjковиќ уживаат со својата ќерка Миа и тие по само еден месец од породувањето решија да заминат на првото патување со нивната наследничка.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани

За краток временски период им се случија многу убави работи и со задоволство зборуваат за тоа, а честопати споделуваат емотивни фотографии со своите обожаватели преку социјалните мрежи.

Мама Луна сега сподели емотивна објава.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото принтскрин

Новопечените родители, Марко и Луна, веќе неколку дена престојуваат на Копаоник со нивната ќеркиќка, а ова е прво патување на нивната едномесечна ќерка.

Џогани објави фотографија од лифтот на хотелот, каде што престојуваа, а додека ја држи ќерката во раце, Марко ја бакнува во глава.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

„Богат само кога имаш нешто што никогаш не можеш да го купиш со пари“, напиша Луна во описот на фотографијата.

Да потсетиме, Џогани се породи на 15 јуни, а неодамна зборуваше за мајчинството и рече дека таа и нејзиниот сопруг Марко Миjковиќ подеднакво се грижат за својата ќерка.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

– Бебето јаде добро, како за тројца.Но, јас не ја дојам. Тука е дохраната. Марко спие како мечка. Имаме договор, тој работи, станува рано, јас не работам, јас сум на породилно отсуство и ноќеска сум на дежурство. Тој е тука наутро, околу пет, шест, кога ќе почне Миа да вреска. Спијам малку. Ги менуваме пелените и двајцата. Не е од мажите кои се плашат и бегаат од тоа, и не сакаат да учествуваат во тоа. Од првиот ден ја чуваше, ја милуваше. Понекогаш имам проблем да му ја земам од раце – открила Луна.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Неодамна Марко и Луна на својот Јутјуб канал им се пофалија на своите следбеници дека наскоро ќе се преселат во новиот имот, а потоа го покажаа.

Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
фото принтскрин/Јутјуб

Станот се наоѓа на Бежанијска Коса.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close