Кафе муабет

Боба проговори искрено за односот со Брена- не ги правете овие грешки, ќе ви го уништат бракот!

Тие наскоро би требале да прослават 35 години брак

Боба Живојиновиќ во гостувањето во емисијата “Šta sam tebi i ko sam sebi” откри сè во врска со бракот со Лепа Брена, во која е заљубен 34 години.

Славната двојка е во хармоничен брак од 1987 година, а од нивната љубов се родија синовите Стефан и Виктор, а славниот тенисер одговори на бројни прашања во врска со нивната врска.

foto instagram
foto instagram

Кој е одговорен во нивната куќа и дали му пречи кога ќе го наречат „сопругот на Лепа Брена“, објасни тој во емисијата.

“Не ми пречи што добив компир во вашата анкета. Исто како што не ми пречи кога ќе речат дека сум сопруг на Брена”рече Боба низ насмевка.

фото инстаграм
foto instagram

Потоа откри сè за нивната врска, но ги сподели и советите што ги добил и кои ги смета за „рецепт“ за успешен брак.

“Откога започна проблемот со короната и” заклучувањето “, ние двајца сме заедно 24 часа на ден. Тоа е врска што добива друга димензија. Јас сум во Америка веќе две недели и чудно ми е ми недостасува. Гледам и од нејзина страна е исто. Мислам дека со сè што ни се случи, откривме нешто посилно, посветло. Знаевме порано, но сега откриваме и мислам дека ќе трае “, вели тој и додава:

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

“Заедно со љубовта, мора да има почит. Што би рекла баба ми – ако го земеме јажето и јас го повлечам на моја страна, а ти на своја страна – што ќе се случи? Ќе се скине. И ако повлечеш, јас се пуштам , и обратно вели тој. Истото важи и за пријателството и за работата. Мора да дадете понекогаш за да го добиете тоа што го сакате. Брена и јас сме заедно од 1987 година и, ете, трпам некако веќе 34 години “, рече Боба со насмевка.

foto Instagram/ Lepabrena

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close