Кафе муабет

Биковиќ изгледа како “фреска” а глуми криминалец- Ѓорѓе Давид pacпали по миленикот на жените!

Ѓорѓе рече дека не му се допаѓа како Биковиќ ја игра главната улога во филмот „Јужен ветер“...

Познатиот рокер, Ѓорѓе Давид, кој моментално е дел од жирито на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, реши да го прокоментира филмот „Јужен ветер“, кој предизвка голема зантересираност.

Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид

Рокерот имено зборуваше за главниот актер Милош Биковиќ, кој за кратко време ја освои публиката и е миленик на жените.

Ѓорѓе ги коментираше денешните серии и филмови и рече дека не му се допаѓа како Биковиќ ја игра главната улога во филмот „Јужен ветер“.

Фото: Инстаграм/ Ѓорѓе Давид

Тој го прозва Биковиќ, нагласувајќи дека не му е јасно како некој што „личи на фреска може да глуми криминалец“.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

“Има пет до седум актери во овие ТВ серии кои постојано се појавуваат во сите серии. Гледам некои момци како глумат криминалци, воопшто не им верувам. Како може Биковиќ да глуми криминалец кој личи на фреска? Не е тоа за него, смешно ми е“, изјави рокерот.

ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм
ФОТО: Ѓорѓе Давид / Инстаграм

Тој тврди дека нема ништо против Биковиќ, туку дека едноставно мисли дека Милош не е роден да игра улоги на жестоки момци.

„Не зборувам дали Биковиќ е добар актер или не, но не сме сите за се. Добро, освен Марија Шерифовиќ и Јелена Томашевиќ.

ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм
ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм

Сепак, повеќето гледачи не се согласуваат со рокерот бидејќи филмот „Јужен ветер“ за само две недели го погледнале дури 400.000 луѓе.

ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм
ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм

Милош Биковиќ во ова мега популарно остварување го глуми ликот на Петар Мараш.

За потсетување, неодамна најпопуларниот актер и миленик на женската публика Милош Брковиќ во јавноста откри дека всушност е Македонец поточно дека има потекло до Берово.

ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм

Милош за медиумите откри дека по потекло е од Македонија, односно дека неговиот дедо по татко е од Берово, и дека претходно се презивале Биковски.

Презимето го промениле во Биковиќ, поради барањето на Тито – сите оние кои се декларираат како Срби и живеат во Србија да си го променат презимето.

ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм
ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм

Инаку Милош откри и некои делови од приватниот живот, поточно прозборе за неговиот брат кој е монах.

– Мојот брат отиде во манастир кога имаше 22 години, а студираше со потомците на руските емигранти кои дојдоја во Србија по Октомвирската револоција. Важно ми е да кажам дека со него зборувам како со брат, но секогаш се сеќавам дека е сепак монах кој животот му го посвете на Бога. Понекогаш во разговорите сакам да му противречам, но наместо тоа секогаш му велам „ќе размислам за твоите зборови“- раскажува убавиот актер кој сега живее во Русија.

ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм

Тој откри дека од првиот голем хонорар ѝ купил стан на мајка си во Белград.

ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм
ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм

– Растев во Карабурма, а често се селевме бидејќи немавме свој стан. Мојата фамилија некогаш била многу богата, но после Втората светска војна поради нацонализацијата изгубивме сè.
Тато некогаш беше директор на голема австриска фирма и заработуваше многу пари, но јас не живеев богат живот.

Фото Инстаграм/Милош Биковиќ
Фото Инстаграм/Милош Биковиќ

 

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close