Новости

Беше и остана икона на убавината: Еве како Снежана Савиќ изгледаше на своите почетоци!

Таа важеше за една од најубавите дами на стара Југославија

Снежана Савиќ освојува со својата убавина и харизма дури и денес во седмата деценија, а нејзината кариера ја одбележаа улогите во сериите на Синиша Павиќ: Бољи животСрећни људи и Породично благо.

 

Snežana Savić, Foto: Dragan Kadić

 

Денес Снежана Савиќ е една од најистакнатите актерки, а малкумина знаат и за нејзиниот убав глас и способноста за пеење, за кое многу сè уште се зборува.

Иако никогаш не била професионална пејачка, Снежана пее како вистински професионалец.

На почетокот на нејзината кариера, Снежана ја освојуваше публиката со својот изглед.

 

Во 1977 година, таа беше фотграфирана за насловна страна на еден магазин, а во описот за неа беше напишано: „Млада актерка чие време допрва доаѓа“ и имаа право, Снежана стана актерска легенда на Балканот.

Фотографирана во црн фустан со отворено деколте, Снежана веднаш предизвика позитивни коментари.

И денес иако Снежна Савиќ, има 66 години се уште важи за една од најубавите жени на Балканот.

 

Таа неодамна откри дека е во врска со маж кој не се занимава со јавна професија и со кој е во нежна и стабилна врска.

Брак со режисерот Драгослав Лазиќ

 

Актерката Снежана Савиќ беше во брак со режисерот и сценарист Драгослав Лазиќ, со кого ја има ќерката Анита.

 

 

Парот не беше долго во брак, и нивната љубовна приказна заврши неколку години по нивниот заеднички живот.

 

Фото: Пинк.рс

Драгослав потоа се ожени повторно, со 30-годишната помлада актерка, Драгана Туркаљ со која има и близнаци.

Наспроти него, актерката пак не сакала да се премажи по втор пат, и од разводот па до сега, таа не претставила ниту едно момче во јавноста.

 

 

Снежана Савиќ важи за една од најубавите дами од поранешните југословенски простори, која во осумдесеттите никого на остави рамнодушен играјќи ја улогата на Нина, во филмот „Што е со тебе, Нина“, а во некои сцени е гола и изгледа неверојатно секси.

 

Foto Facebook

 

Филмот „Што е со тебе, Нина“ беше прикажан во Jугославија во 1984 година и беше голем хит во тоа време.

Во филмот познатата актерка Снежана Савиќ го покажа сиот раскош и убавина на женското тело.

Еве како изгледа денес актерката која беше најпосакувана на Балканот…

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

 

Foto Facebook

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close