Кафе муабет

Беше една од најпопуларните водителки и манекенки на целиот Балкан – ја остави работата и се посвети на семејството!

Таа го доби синот Лука со поранешниот кошаркар Драган Тарлаќ, а потоа во 2003 година, парот стапна на лудиот камен во манастирот Крк во северна Далмација...

Марија Машиќ, денес Тарлаќ беше еден од најпознатите супермодели во деведесеттите, а ја освои публиката додека ги водеше популарните емисии „Сити“ и „Сити клуб“, заедно со Бошко Јаковљевиќ, Рада Раденовиќ, Ивана Балтиќ и Билјана Обрадовиќ

фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ
фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ
фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ

И тогаш се повлече од телевизијата и се посвети на семејниот живот. Таа го доби синот Лука со поранешниот кошаркар Драган Тарлаќ, а потоа во 2003 година, парот стапна на лудиот камен во манастирот Крк во северна Далмација.

фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ
фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ
фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ
фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ

– Кога се омажив ја напуштив работата во емисијата „City“ затоа што сакав да му се посветам на моето дете. Бев целосно посветена на мајчинството. Затоа што кога работам нешто, сакам да бидам посветена на тоа до крај, и тука пред се мислам на мојот син, а сега и на модата. Пред тоа, имав многу среќа во животот, работев работи за кои бев добро платена, иако не бев премногу посветена – откри Марија во една прилика.

фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ
фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ
фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ
фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ

Марија и Драган се во брак 18 години, а нивниот син Лука тргна по стапките на неговиот татко, па тој успешно гради кошаркарска кариера веќе неколку години.

Марија извесно време работеше како организатор на венчавки со нејзината колешка Тамара Пауновиќ, а денес е моден дизајнер.

фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ
фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ
фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ
фото Инстаграм/ Марија Тарлаќ

Модерниот стил на облекување на Марија ги воодушевува нејзините следбеници на Инстаграм, а денес таа ретко се појавува во јавноста, освен на модни настани каде понекогаш луѓето можат да ја сретнат. Многумина ја рангираат меѓу најдобро облечените дами во Србија.

Таа и во четириесеттите години изгледа навистина одлично, што го потврдуваат и фотографиите.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close