Кафе муабет

Бебето на Луна Џогани доби цуцла од кристали, чини цело богатство (фото)

Специјално дизајнирана за неа, цуцлата има кристали, но тоа не е сè. На неа е испишано името на Миа и над името е исцртана круна...

Луна Џогани и Марко Миjковиќ неодамна застанаа на лудиот камен и се заколнаа на вечна љубов, а потоа ја добија ќерката Миа, која сега е центар на нивниот свет.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

За краток временски период им се случија многу убави работи и со задоволство зборуваат за тоа, а честопати споделуваат емотивни фотографии со своите обожаватели преку социјалните мрежи.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Скитер тубе
foto instagram/ Luna Djo

Сега новопечената мајка сподели на Инстаграм како изгледа цуцлата на нејзината ќерка.

foto instagram/ Luna Djo

Специјално дизајнирана за неа, цуцлата има кристали, но тоа не е сè. На неа е испишано името на Миа и над името е исцртана круна.

foto instagram/ Luna Djo

„Каква цуцла“, напиша Луна во описот, а фотографијата без сомнение ги воодушеви сите.

Луна на својот Инстаграм профил постојано објавува фотографии од кои може да се забележи дека ужива во мајчинството.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

Откако објави фотографии и кратки кадри од бебето како спие, Џогани пред извесно време сподели видео на кое се гледа како танцува со Миа.
Луна ја држи својата ќерка во прегратка и за цело време додека танцуваше со својата наследничка имаше насмевка на лицето.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

„Ти си убава“, „Каква среќа“, „Секогаш смеј се така“, „Малиот ангел“, се само дел од коментарите на видеото објавено од Луна.

Новопечените родители решиле да го снимаат семејството за нивниот канал на „Јутјуб“, кој има 104.000 претплатници…

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

– Луна и Марко од каналот Јутјуб, каде обожавателите го следат нивниот приватен живот, заработуваат околу 70.000 евра годишно. Тие уште пред два месеци се договорија да ја снимат својата ќерка и веруваат дека тоа ќе биде вистински хит и дополнително ќе го зголемат нивниот рејтинг. Фановите на тој начин ќе можат да видат како Луна се снаоѓа како мајка, но и дали Марко е вешт во менување на пелени – вели извор близок на парот.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

– Ќе ја снимиме Миа за YouTube. Ние сме јавни личности и нема зошто да го криеме тоа. Некогаш некој ќе ја слика или ќе ја сними, па зошто да не го направиметоа?! Скоро сите големи sвезди снимаат видеа со своите деца и објавуваат фотографии со нив. За Марко и за мене е во ред – рече Луна.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close