Кафе муабет

Аферата на Саша Поповиќ со оваа пејачка ја “дрма” јавноста: Сузана Јовановиќ откри шокантни детали (ФОТО)

Вели дека токму таа им била среќата...

Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ се во хармоничен брак повеќе од две децении, а романсата со познатата пејачка со која тој беше пред Сузана се уште ја интригира јавноста.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Како што се шпекулираше, тогаш заљубениот пар планирал венчавка, но тоа не се случило, а по раскинувањето останале во добри односи.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Оваа популарна дама и сегашната сопруга на Саша денес се добри пријателки.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Далечната 1991 година, на прославата на 18-от роденден на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ, имаше речиси судбоносна средба која подоцна ги наполни медиумите. Саша Поповиќ ја освои пејачката на споменатата прослава, но тоа не беше неговата сегашна сопруга Сузана.

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

Станува збор за популарната Злата Петровиќ, а нивната љубов наводно била толку страсна што се шпекулираше дека директорот на продукцијата „Гранд“ ќе ја однесе пејачката до олтарот.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Сепак. животот имал други планови за нив и наместо да се венчаат, раскинале.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Оваа тогаш неславно завршена љубовна приказна беше крунисана со дуетот „Хороскоп“, пренесува „Свет“.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Дека Сузана и понатаму е неговата вистинска и судбинска љубов говори и долгогодишната љубовна приказна во која уживаат со години и од која ја имаат ќерката Александра, како и тоа што синот на Сузана од првиот брак, Даниел, бил прифатен од Сале како свој.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Сопругата очигледно не го обвинува Саша за романсата со колешката, а како што еднаш и самата истакна, верува дека токму Злата им донела среќа на неа и на Саша.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Злата ми помогна да се омажам за Саша. На нејзината свадба јас бев таа што го фати бидермаерот. Веднаш потоа се омажив за Саша – изјави во една прилика Сузана.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Да потсетиме, пред да се омажи со Саша Поповиќ, Сузана Јовановиќ на 17-годишна возраст, се омажи за својот прв сопруг, хармоникаш, на кого му роди син Даниел, на 18-годишна возраст.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Сепак, оваа љубов не траеше, па Сузана се разведе само по седум месеци отккао се породи и се врати во семејната куќа.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

За време на овој краток брак, таа го роди синот Даниел, на кого нејзиниот втор сопруг Саша Поповиќ секогаш му беше како татко.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Сузана и Саша ги пораснаа своите деца на вистински пат, а пејачката имаше среќа да се сретне со Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па затоа и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот. Ја имавме таа среќа, или несреќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син. Од друга страна, Даниел исто така не праша никогаш за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Саша- рече во една прилика Сузана за „Стил магазин“.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Зборот очув звучи навистина застрашувачки, но во нашата семејна ситуација атмосферата е сосема поинаква. Сале има кажано за Даниел безброј пати дури и во негово присуство дека го чувствува како роден син.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Даниел беше нејзиниот свет од првиот ден, а борбата за старателство над него изгледаше вака.
Кога Сузана Јовановиќ го запознала својот сегашен сопруг Саша Поповиќ, таа веќе го имала синот Даниел, за чиј татко никогаш не зборувала во јавност. Синот на Сузана Јовановиќ набрзо добил неверојатна татковска љубов од Саша Поповиќ, а денес Саша го смета за татко.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Сепак, борбата за старателството над нејзиниот син не поминала мазно, открива за „Свет“ Љиљана Јевремовиќ, поранешната љубовница на Драган Којиќ Кеба.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Еднаш и помогнав на Сузана да го добие старателството над синот Даниел – вели таа за „Свет“, додавајќи дека за возврат своевремено добила некаква блокада од „Гранд“, бидејќи бројни колеги од музичката индустрија во таа прилика го поддржале Кеба за време на нивното судење за докажување татковство над нивната заедничка ќерка Ина.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Бев една од најдобрите пријателки на директорот на Центарот за социјална работа во Смедерево, каде Сузана се бореше за старателство над синот Даниел. Поранешниот сопруг сакаше да и го земе детето и социјалните работници рекоа дека е подобро тој да го чува детето бидејќи Сузана е пејачка, но јас застанав зад неа и многу и помогнав. Кога Даниел беше доделен на Сузана, пријателот ми рече дека тоа е благодарение на мене.

ФОТО Story.rs

Синот на Сузана Јовановиќ сепак и припаднал на мајка му и со неа и Саша изградил среќен живот.
Денеска е среќно оженет, а мајка му се трудела никогаш да не му недостига љубов и поддршка во животот.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close