Кафе муабет

АФЕРАТА МИТО ВО “ГРАНД” НЕ СТИВНУВА: Се појави видео на кое мајката на еден од кандидатите открива како наводно Ѓуришиќ и барала пари?

Се огласи и Саша Поповиќ...

Пред неколку дена неверојатен скандал излезе во медиумите поврзан за натпреварувањето во “Ѕвездите на Гранд”.

фото принтскрин

Имено мајката на еден од поранешните кандидати во музичкото натпреварување, Душан Вукадиновиќ, ги обвини жирито и Снежана Ѓуришиќ како негов ментор дека наводно земале пари за да нејзиниот син се пласира во следниот круг го поддржала својот син и рекла дека само поради парите не однапред.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Мајката прво тврдеше дека Ѓуришиќ индиректно и барала пари, а сега тврди дека директно и барала пари.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

„Нека слушнат сите милиони луѓе дека тоа е вистината и дека ќе ги ставам рацете во оган, дека ќе се заколнам во се дека ја кажувам само вистината. Таа вели: „Твоето дете нема да помине до следниот круг ако не ми дадеш пари, пари, пари”. Таа ми клекна на колена, се стутка пред мене да не слушнат другите. Тоа е живата вистина”, рекла мајката на Душан во емисијата „Џир са Мем“.

 

Видеото многу брзо се прошири на социјалните мрежи, а за српски Курир веднаш реагираше креативниот директор Саша Поповиќ.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Па, оваа жена изјави дека Снежана не барала пари директно од неа, туку индиректно, а тука наведува дека Снежана клекнала и викала, дајте пари, пари, пари“, рече Саша Поповиќ за Курир.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Вчера се огласи и Снежана Ѓуришиќ и откри дека поднела тужба против кандидатот.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

– Веќе се преземени сите мерки за поднесување тужба – рече Снежана.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

– Многу одговорно си ја работам работата и го трошам времето помагајќи им на младите бидејќи сум образован и докажан уметник. Апсолутно нема да коментирам ничии изјави на оваа тема бидејќи се смешни и малку одвратни. Сите информации на оваа тема можете да ги добиете од директорот Саша Поповиќ, кој знае се што ние како ментори правиме со кандидатите. Исто така, само Саша одлучува кој оди во бараж. Тој беше елиминиран во баражот со одлука на Саша Поповиќ – изјави Ѓуришиќ за српски Курир.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

И Светлана Цеца Ражнатовиќ, која исто така е член на жирито на музичкото натпреварување, ги коментираше овие наводи и ја поддржа својата колешка.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Тоа е еден кандидат кој е елиминиран, кој губи има право да се лути. Мислам дека е многу лошо, го сфатив како удар за сите нас таму. Работиме со кандидати, вложуваме време, енергија, труд, тоа е наша добра намера, не мораме. Ние не сме договорно обврзани да го правиме тоа. Да се ​​наметнува таков неморал на жива легенда, ми се гади, тоа е криминал. Тоа е нечовечки чин. Да се ​​каже такво нешто за некој што толку се труди, и тоа бесплатно. Не знам колку чини кога ќе останеме со нив седум-осум часа, тоа е бесценето. Огромна лага, бесрамна! Чувствував силна потреба да ја заштитам мојата пријателка, колешка. Сите сме со неа, сите членови на жирито денес се чувствуваат исто како и јас поради тоа. Има деца кои се многу благодарни за се што правиме за нив – отворено рече Цеца во емисијата „Премиер-викенд специјал“:

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Многу сум среќна што имам можност да работам со млади луѓе, да им го пренесам моето искуство, малите нешта кои се важни во нашата работа, да ги исправиме грешките. Цел Балкан ги гледа, па барем да се претстават во најдобро светло. Тие деца знаат да бидат многу благодарни за тоа, додаде Цеца.

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Менаџерот на Аца Лукас тврди дека има мито во Гранд?

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Иако повеќето не веруваа во приказната на младиот Вукадиновиќ, Саша Мирковиќ, познат менаџер и продуцент, изгледа дека целосно му верува на овој пејач, а тоа и самиот го потврди на својот Инстаграм профил.

фото принтскрин

– Апсолутно точно! Ова е вистинската причина зошто Аца Лукас го напушти жирито на Ѕвездите на Гранд. Пред неколку години утврдил дека на децата им бараат пари, па го напуштил жирито и за тоа се скарал со Поповиќ – напишал Саша Мирковиќ a неговата објава ја сподели Аца Лукас на својот официјален профил на Инстаграм.

фото принтскрин

Сепак, Саша Поповиќ тврди дека се што изјавил Мирковиќ е невистинито.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

– Аца Лукас ги напушти Ѕвездите на Гранд во договор со неговиот тогашен менаџер, исклучиво поради негови лични интереси. Лага е дека некогаш си заминал поради проблеми во нашата емисија, лага е дека некогаш се скарал со мене, лага е дека Ѕвездите на Гранд е натпревар каде што секој земал пари од натпреварувачите. Сето тоа многу добро го знае, само што уште еднаш од лични интереси не ја кажува вистината – рече Саша Поповиќ.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close